newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Кабмін розпланував розвиток України

195
Кабмін розпланував розвиток України

Уряд схвалив проект Державної програми економічного й соціального розвитку України на 2009 рік. Про це повідомили в прес-службі Міністерства економіки України. Згідно з повідомленням, документ був схвалений на засіданні Кабінету міністрів 13 вересня й 15 вересня буде переданий до Верховної Ради разом зі схваленим на цьому ж засіданні проектом Держбюджету на 2009 рік.

За словами міністра економіки Богдана Данилишина, позитивні тенденції цього року заклали надійну базу для забезпечення економічного зростання наступного року.

«Головне завдання програми - визначити основні напрямки й інструментарій економічної політики для вирішення системних проблем», - підкреслив Данилишин.

Серед таких проблем, за словами міністра, структурні деформації в економіці й низький технологічний рівень виробництва, неефективне використання людського потенціалу, висока нерівність у доходах, збереження достатньо низького рівня життя переважної частини населення, а також численні проблеми інституційного характеру, що істотно стримують реалізацію державної політики й подальший розвиток.

Видео дня

Виходячи з цього, в результаті реалізації Держпрограми планується підвищити якість життя кожної людини, створити сприятливі рамкові умови для підвищення конкурентоспроможності економіки; забезпечити основу для технологічного прориву в індустрії шляхом підвищення технологічного рівня промисловості й підвищення рівня енергозабезпечення економіки, використання нових і відновлювальних джерел енергії.

Також програмою передбачено зняття інфраструктурних обмежень. Зокрема, для цього в першу чергу необхідний розвиток сучасних транспортних коридорів, інтеграція в загальноєвропейську інфраструктуру, розвиток залізничного транспорту, морських портів, аеропортів і сучасних засобів зв'язку.

Крім того, Держпрограмою визначено необхідність впровадження принципів державної підтримки аграріїв відповідно до умов СОТ, переорієнтація аграрного виробництва з урахуванням кліматичних змін, нарощування виробництва продукції тваринництва й рослинництва.

Також програма передбачає створення сучасної інноваційної системи, яка передбачає: вдосконалення системи генерації знань, формування цілісної інноваційної інфраструктури й системи трансферу технологій, підвищення ефективності управління інтелектуальною власністю, стимулювання попиту на інновації.

«Реалізація поставлених завдань спрямована на подальшу інтеграцію України в світовий економічний простір з урахуванням членства в СОТ і створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС», - зазначив Данилишин.