УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Нафтогазу" допоможуть мільярдом

165
'Нафтогазу' допоможуть мільярдом

Президент України Віктор Ющенко вважає за необхідне збільшити на 1 млрд грн бюджетне фінансування НАК "Нафтогаз України".

Видео дня

Як передає РБК-Украина, таку думку він висловив сьогодні під час наради з питань макроекономічної стабільності, повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.

На думку Ющенка, це дозволить збільшити обсяги закачування газу в ПСГ й таким чином зменшити негативний вплив від підвищення цін на імпортований газ у 2009 р.

Нагадаємо, що, згідно з держбюджетом-2008, фінансування НАК "Нафтогаз України" з держбюджету становить 4,5 млрд грн, зокрема 1,3 млрд грн - із загального фонду держбюджету і 3,2 млрд грн – зі спецфонду.

Нагадаємо, як заявив раніше голова правління НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина, «компанію треба готувати до оцінки й подальшого акціонування, тобто на майбутній продаж. Не окремо взяту ГТС, не свердловини, а всю компанію. Тоді й рівень її капіталізації відповідатиме очікуваним фінансовим результатам».

Він підкреслив, що на базі НАК «Нафтогаз України» має бути збудовано великий бізнес. «Це не має бути донор у цінах на газ для населення, підприємств теплокомуненерго. Заплатив — отримай газ. Ні — ні», — підкреслив голова правління НАК «Нафтогаз України».

За його інформацією, на сьогодні підприємства теплокомуненерго заборгували «Нафтогазу» 1,8 млрд грн. «Сьогодні Дніпропетровськ залишився без гарячої води — через борги теплокомуненерго за газ. Вперше в історії — безпрецедентний випадок — за борги зупинено харківські ТЕЦ-3 і ТЕЦ-5», — зазначив Дубина. Заборгованість населення за газ, за його словами, становить 153 млн грн, промислових підприємств — 450 млн грн.