УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Медведєву не вдалося переконати Буша в неприйнятності ПРО

171
Медведєву не вдалося переконати Буша в неприйнятності ПРО

США й Росія не змогли подолати давніх розбіжностей щодо розміщення американської системи ПРО в Європі.

Видео дня

Про це заявив президент РФ Дмитрові Медведєв у понеділок на спільній прес-конференції з колегою зі США Джорджом Бушем, передає Reuters.

Однак лідери двох країн виявили точки зіткнення в інших питаннях: як не допустити створення атомної зброї в Ірані й покінчити з ядерною програмою Північної Кореї.

«Є теми, з яких ми рухаємося, - і це дуже добре - зокрема з питань, пов'язаних з Іраном, Північною Кореєю. А є питання, з яких ми, на жаль, завмерли, й руху немає», - сказав Медведєв, який зустрівся з Бушем на саміті «Великої вісімки» в Японії, вперше після своєї травневої інавгурації.

«Зокрема, це стосується деяких європейських питань, питань протиракетної оборони, деяких інших», - повідомив він, додавши, що бачить «можливості домовлятися й з цих тем».

Зазначимо, що на фоні загального охолодження російсько-американських відносин зустріч лідерів держав пройшла на досить оптимістичній ноті. Президенти дружньо називали один одного на ім’я, а Буш поспішив засвідчити своє доброзичливе ставлення до наступника Путіна, подякувавши «Дмитру за хорошу зустріч».

Буш, який у січні наступного року залишає свою посаду, теж сподівається на компроміс із Москвою: «Багато що чого можна встигнути зробити разом. Багато питань, над якими можна працювати разом».

Нагадаємо, Сполучені Штати мають цього тижня підписати угоду з Чехією про встановлення на її території протиракетного радара. Вашингтон також веде переговори з Варшавою про розміщення в Польщі 10 ракет-перехоплювачів, які повинні будуть захистити Європу та США від нападу «держав-ізгоїв», таких як Іран.

Росія бачить у протиракетному «щиті» загрозу власній безпеці й погрожує направити ракети на Центральну Європу в разі розміщення там елементів системи ПРО. Вашингтон переконує, що десять ракет-перехоплювачів не можуть загрожувати потужному ядерному арсеналу Росії.

Помічник Медведєва із зовнішньої політики Сергій Приходько після зустрічі президентів сказав журналістам, що російський лідер висловив стурбованість із приводу повідомлення в ЗМІ про намір США розмістити ракети-перехоплювачі в Литві як «абсолютно неприйнятний».