УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Росія та Україна розпочали скасування чорних списків

162
Росія та Україна розпочали скасування чорних списків

Росія виступає за скасування списку персон нон-грата у відносинах з Україною. Про це в ході першого засідання депутатських груп із міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України й Держдуми Російської Федерації заявив депутат Держдуми Костянтин Затулін, повідомляє Главред.

Видео дня

Ініціативу скандально відомого російського депутата підтримала одна з неформальних лідерів БЮТ, нардеп Наталія Королевська. За її словами, «українська делегація обговорить цей документ на засіданні української частини групи дружби, що включає 200 депутатів, для ухвалення остаточної редакції заяви».

За результатами засідання сторони також ухвалили рішення про формування спільних підгруп для активізації міжпарламентського діалогу й узгодили графік роботи міжпарламентської групи дружби на найближчий рік.

«Усього сформовано 17 спільних підгруп, зокрема з аграрних, економічних, правових питань, свободи слова тощо», - про це повідомила співголова групи з українського боку Наталія Королевська (БЮТ).

За її словами, в засіданні взяли участь з українського боку представники всіх фракцій ВР.

Крім того, з ініціативи української делегації прийнято звернення, в якому наголошується, що, «враховуючи важливе значення Договору про дружбу, співпрацю й партнерство між Російською Федерацією та Україною від 31 травня 1997 року, для розвитку добросусідських партнерських відносин, вважаємо за необхідние укласти міждержавні угоди в тих галузях, які мають взаємний інтерес і є пріоритетними для українсько-російської співпраці».

У свою чергу, народний депутат України Ірина Геращенко підкреслила, що, «на думку представників коаліції, там має бути зафіксована позиція про неприпустимість якихось закликів про порушення територіальної цілісності держав. Ці позиції окремо зафіксовано українськими представниками від коаліції», - зазначила нардеп.