УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Японії відкрився саміт "великої вісімки"

162
У Японії відкрився саміт 'великої вісімки'

На японському острові Хоккайдо сьогодні відкривається саміт "великої вісімки" (G8). Головними темами саміту, який пройде 7-9 липня, стануть дискусії про клімат і глобальну економіку. Лідери G8 обговорять також заходи допомоги розвитку країн Африки. По блоку питань глобальної економіки акцент буде зроблений на ціни енергоносіїв і світові фінанси, ситуацію на ринку продовольства, а також на проблеми міжнародної безпеки. За всіма цими питаннями будуть прийняті документи, тексти яких вже практично узгоджені.

Видео дня

Що стосується проблем клімату, то на саміті з'ясується, чи готові провідні країни світу взяти на себе зобов'язання в рамках переговорів за новою угодою, покликаною замінити собою Кіотській протокол. Наголошується, що лідери G8 вважають за необхідне ухвалити рішення про "посткіотський процес" до закінчення 2009 р., а саму нову угоду - на 15-ій конференції рамкової конвенції ООН зі змін клімату (грудень 2009 р., Копенгаген), пише РБК-Україна.

Керівники країн "вісімки" розглянуть також питання захисту прав інтелектуальної власності як найважливішого чинника розвитку інноваційної економіки, участь і роль міжнародних фінансових установ в регуляції економічних процесів, заходи з підтримки інвестицій і розв'язання криз, зокрема в продовольчій сфері.

Крім того, лідери G8 розглянуть проблеми нерозповсюдження ядерної зброї, питання, пов'язані з Іраном, Північною Кореєю, а також ситуацією на Близькому Сході.