Українське ПДЧ заспокоїть Росію

179
Українське ПДЧ заспокоїть Росію

Що швидше НАТО надасть Україні ПДЧ, то швидше Росія припинить тиск на Київ, заявив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Девід Меркель, який наприкінці минулого тижня відвідав Україну.

В інтерв'ю "Газете 24" Меркель запевнив, що США не мають наміру припиняти підтримку Києва, навіть незважаючи на непостійність політичної ситуації в Україні.

"Україна – дуже важлива країна, вона досягла значних успіхів. США готові працювати з Україною, щоб допомогти їй реалізувати поставлені цілі", - зазначив він.

"Просування вперед прискорилося якраз останнім часом. У нас твердий намір і надалі працювати з українськими колегами над наявними завданнями", - додав американський чиновник.

Видео дня

Меркель також впевнений, що заклики колишнього держсекретаря США Генрі Квссвнджера до американського керівництва не втручатися в сферу інтересів Росії та не просувати Україну до НАТО не можуть віднайти "розуміння" в американської адміністрації.

"Якщо діяти з позиції: мовляв, необхідно віддати Росії її сферу інтересів і не розвивати відносин з її сусідами, оскільки це дратує Росію, то тоді Москва знатиме, що в неї є важіль впливу. Тоді сфера її інтересів просто почне ставати ширшою, ширшою і ширшою. Водночас поле наших переговорів з Росією ставатиме все вже, вже і вже", - вважає представник Держдепу.

"Найважливіше, що в такому разі ми принесемо в жертву не тільки свої інтереси, а й суверенні права та устремління України. Україна є суб'єктом цих дискусій, а не об'єктом домовленостей між кимось. США відгукуються на курс уряду й президента України, які заявили про рух у бік НАТО. Треба пам'ятати: це Україна й Грузія хочуть приєднатися до НАТО, а не НАТО хоче вступити в Україну. Україні нічого не нав'язується", - додав він.

Водночас, на запитання, чи не відмовить НАТО Україні в наданні ПДЧ й у грудні цього року, Меркель сказав: "Я не знаю. Ми й багато союзників по НАТО впевнені в тому, що процес ПДЧ має розпочатися. І, як я вже підкреслював, ми твердо стоїмо на цій позиції. Ми дуже наполегливо працюємо з тими союзниками, які не впевнені, що цей процес має розпочатися. Ми зробимо за час, що залишився, все, що в наших силах…"

"Україна має сама докласти максимальних зусиль, щоб бути найкращим кандидатом. Уряд має бути наполегливим і не має давати привід засумніватися в тому, що він хоче розпочати процес ПДЧ", - зазначив американський чиновник.

За його словами, "в міжнародному аспекті всі, швидше, помічають, що розгортається драма у внутрішній політиці, й не бачать, що відбувається з такими важливими питаннями, як просування в напрямку ПДЧ, економічна реформа або антикорупційна боротьба – український уряд працює над цими питаннями, але він дуже відволікається."

Меркель також повідомив, що на початку вересня відбудеться зустріч двосторонньої консультативної групи, з чим і пов'язаний його візит, у ході якого він зустрічався із секретарем РНБОУ, головами Міноборни, Мінекономіки, Мін’юсту, МВС та МЗС.