МЗС України подало Росії ноту протесту

193
МЗС України подало Росії ноту протесту

МЗС України подало Росії ноту протесту через порушення, допущені під час святкування Дня ВМФ у Криму. Незадоволеність МЗС спричинило проведення святкової стрільби в Севастополі.

Нагадаємо, в неділю 27 липня в Севастопольській бухті відбулися святкові заходи, під час яких і проводилася стрільба, що спричинила обурення України.

Раніше у понеділок голова севастопольської міської адміністрації Сергій Куніцин заявив, що в ході заходів було порушено постанову Кабінету міністрів України, яка виключала будь-яку стрільбу в день свята.

Командувач Чорноморським флотом РФ Олександр Клецков, у відповідь на це повідомив, що Україна не запроваджувала жодних обмежень проти проведення стрільби, яка, до того ж, велася холостими патронами. «Є постанова Кабінету міністрів, і ми її виконали в тому ракурсі, в якому вона написана», – заявив Клецков.

Видео дня

У заяві МЗС, переданій радникові-посланникові посольства Росії Всеволоду Лоскутову, мовиться, що «грубе порушення російською стороною законодавства України буде в майбутньому враховано українською стороною за оцінки намірів Чорноморського флоту Російської Федерації проводити подібні заходи на території нашої держави».

Нагадаємо, в травні 2008 року між Україною та Росією вже відбувся конфлікт, пов'язаний із Чорноморським флотом. Тоді, напередодні святкування 225-річчя ЧФ, Україна також надіслала ноту протесту, зажадавши відмовитися від проведення святкового параду. Проте, незважаючи на протести влади, парад відбувся, як і було заплановано, 11 травня, пише Lenta.ru.