Австралійці погрожують відмовитися від участі в Олімпіаді

175
Австралійці погрожують відмовитися від участі в Олімпіаді

Австралійський олімпійський комітет (AOC) заявив, що спортсмени з Австралії можуть знятися з Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні через забруднення навколишнього середовища. За словами віце-президента AOC Пітера Монтгомері, це станеться, якщо здоров'я та безпека австралійських олімпійців опиняться під загрозою, повідомляє агентство Reuters.

Монтгомері зазначив, що спортсменам надається свобода самим вирішувати, чи варто брати участь в Іграх. У тому випадку, якщо деякі члени олімпійської збірної Австралії відмовляться від участі, на них не здійснюватиметься тиск з боку громадськості.

Сильне забруднення повітря в Пекіні занепокоює багатьох спортсменів і чиновників. У складі канадської делегації на Олімпіаду навіть вирушить метеоролог, який готуватиме прогнози температури, вологості та кількості пилових частинок у повітрі.

Видео дня

Влада міста частково обмежили пересування автомобілів і зупинили частину фабрик, щоб до відкриття Олімпійських ігор 8 серпня атмосфера стала чистіша. Екологічна організація «Грінпіс» похвалила організаторів Олімпіади за зусилля, що робилися, але виступила з попередженням, що через забруднення навколишнього середовища можуть виникнути складнощі з проведенням змагань.

Занепокоєння з приводу забруднення повітря підсилює те, що для Пекіна в серпні характерні висока температура та висока вологість повітря. За таких кліматичних умов забруднення важко розсіяти, пише Lenta.ru.