Палестинці взяли під арешт більше 50 членів ХАМАС

316
Палестинці взяли під арешт більше 50 членів ХАМАС

Співробітники палестинських сил безпеки в понеділок, 28 липня, заарештували на західному березі річки Йордан більше 50 членів угруповання ХАМАС.

Серед затриманих є лектори й студенти університету Аль-Наджа в Наблусі, а також кілька членів місцевої міської ради, пише в понеділок ізраїльська газета Ha'aretz.

Крім того, стало відомо, що в неділю, 27 липня, палестинці затримали більше 20 активістів ХАМАС у місті Дженін і ще 15 у місті Тул Карм. Імовірно, арешти було проведено у відповідь на затримання членів ФАТХ у секторі Газа.

Нагадаємо, що в п'ятницю, 25 липня, на великій транспортній розв'язці в передмісті Гази підірвався автомобіль з активістами ХАМАС. У результаті вибуху загинуло п'ятеро членів угруповання й дівчинка. ХАМАС звинуватив у організації теракту ФАТХ і розпочав велику кампанію проти членів цього угруповання в секторі Газа. ФАТХ, у свою чергу, заявив, що не має до події жодного стосунку.

Видео дня

Як повідомляється, після вибуху автомобіля в секторі Газа було затримано більше 200 активістів угруповання ФАТХ. У суботу бойовики палестинського угруповання ХАМАС захопили офіс контрольованого рухом ФАТХ інформаційного агентства WAFA в Газі, а з понеділка припинено випуск трьох газет, які підозрюють у зв'язках з ФАТХ.

Зазначимо також, що на території західного берега річки Йордан регулярно проходять рейди Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) проти активістів угруповання ХАМАС. Так, 15 липня в місті Наблус було затримано 12 активістів угруповання, а 21 липня було затримано ще 20 членів ХАМАС, серед яких опинилися представник угруповання в палестинському парламенті й 14 менеджерів фінансової компанії Beit Almal.