Теракти в Індії були здійснені за сценарієм фільму

225
Теракти в Індії були здійснені за сценарієм фільму

Організатори терактів в індійському місті Ахмедабад, у результаті якого загинули більше 50 людей, могли використовувати методику, підказану сюжетом одного з індійських фільмів, пише Новинар.

До такого висновку прийшли експерти, які ведуть розслідування серії вибухів, здійснених минулої суботу в цьому найбільшому місті західного штату Гуджарат.

У бойовику Контакт, що вийшов на екрани менше двох тижнів тому, головний антигерой на ім'я Султан організує кілька вибухів слабкої потужності в людних місцях, а потім, коли поранених починають доставляти в найближчі лікарні, пускає в хід закладені там потужні бомби.

Видео дня

В Ахмедабаді зловмисники повністю скопіювали запропонований кінематографістами сценарій. Відповідно до зібраної слідчими інформації, спочатку в різних частинах міста практично одночасно пролунали 19 вибухів. Через приблизно 20 хвилин біля двох лікарень луною прогриміли бомби, що вбили в цілому  27 людей.

Для посилення вражаючого ефекту екстремісти використовували шрапнель із гайок, болтів і кульок від підшипників, а також спорядили вибухові пристрої 5-кілограмовими балонами зі зрідженим газом і "пекельною сумішшю" з аміачної селітри.

У неділю індійська поліція затримала 30 людей, підозрюваних у причетності до терактів у місті Ахмедабад.

Відповідальність за те що відбулося взяла на себе маловідома організація Індійський муджахідін. Та ж група взяла на себе відповідальність за травневі вибухи в Джайпурі, які забрали 63 життя.

Однак, опираючись на попередні результати, слідчі підозрюють у причетності до злочинної змови в Ахмедабаді радикальні ісламські угруповання Допораті-Е-Ісламі, Лашкар-Е-Тайба, а також їхніх пособників із забороненої в країні організації Ісламського студентського руху Індії. За їхніми підрахунками, для реалізації задуму треба було мобілізувати більше 50 екстремістів.

При цьому поліція повідомляє про ще три знешкоджені вибухові пристрої.