newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Львові намагалися об'єднати усіх воїнів Другої світової

180
У Львові намагалися об'єднати усіх воїнів Другої світової

Впродовж минулого тижня у Львові проходили заходи, присвячені воїнам-українцям, які загинули у Другій світовій війні. На кошти у розмірі 25 тис. грн, які вдалося зібрати чотирьом партійним силам – НРУ, ВО «Свобода», КУН та УНП, організаційний комітет провів два круглі столи, придбав афіші та буклети на воєнну тематику. Учора, 27 липня, у центрі Львова, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулося віче-реквієм пам’яті вояків, які полягли у Другій світовій війні, пише ЗІК.

До складу організаційного комітету увійшли представники громадських організацій, зокрема, товариства «Національне відродження ім. С. Бандери», пошукового товариства «Пам'ять», а також від НРУ, ВО «Свобода», КУН та УНП.

Голова громадського оргкомітету Надія Бутитер розповіла, що ідея вечора пам’яті біля пам’ятника Шевченку – об’єднання усіх, хто воював на фронтах Другої світовій війні.

«Ми віддаємо шану тим, хто залишився живим, і вшановуємо пам'ять тих, хто загинув у війні. Організатори цього заходу не розділяють вояків на групи – з дивізії «Галичина», Червоної армії, німецької армії чи УПА. Наша мета – започаткувати примирення представників усіх вищезгаданих армій. Бо для смерті немає ворогів, а людей, які воювали і яких вже немає, – не можна ділити», – сказала вона.

Видео дня

Режисер вечора-реквієм та автор пісень Роман Ковальчук розповів, що вперше біля пам’ятника Шевченку це дійство відбулося за участю естрадного оркестру під керівництвом Романа Вовка. Участь у вечорі взяли, зокрема, народна артистка України Людмила Никончук, юні бандуристи з Новояворівська – тріо «Коралі», заслужений артист України Теодор Кукурудза.

Надія Бутитер також зазначила, що їхній організаційний комітет має намір у вересні провести перепоховання близько 50 останків людей, які знайшло пошукове товариство «Пам'ять». Серед знайдених останків є червоноармійці, німці та «девізійники». І вже протягом року товариство «Пам'ять» зберігає ці останки у себе, що є абсурдним.

«Ми добиваємося від Львівської ОДА виділити кошти у розмірі 10-15 тис. грн на організацію перепоховання останків», – зауважила голова громадського оргкомітету.