Таїланд і Камбоджа стягнули війська до храму Прех Віхар

214
Таїланд і Камбоджа стягнули війська до храму Прех Віхар

Черговий раунд перемовин Таїланду та Камбоджі щодо ситуації навколо храму індуїстів Прех Віхар почався у понеділок у Камбоджі, повідомляють регіональні електронні ЗМІ.

Зустріч голови МЗС Камбоджі Хор Намхонга (Hor Namhong) і його тайського колеги Тей Буннанга (Tej Bunnag) почалася в камбоджійському місті Сіємреап вранці.

Конфлікт між Таїландом і Камбоджею розгорівся навколо індуїстського храму ХІ століття Прех Віхар після того, як 7 липня ЮНЕСКО оголосила його камбоджійським об'єктом Усесвітньої культурної спадщини.

Конституційний суд Таїланду, що також претендує на цей комплекс, визнав таке рішення незаконним. Зараз до місця конфлікту стягнуті декілька тисяч військовослужбовців з обох боків.

Видео дня

У 1962 році рішенням Міжнародного суду храм Прех Віхар був визнаний таким, що належать Камбоджі. Таїланд досі не може погодитися з таким вирішенням прикордонної суперечки, оскільки вважає цю територію своєю.

Минулого тижня сторони вже провели консультації з урегулювання суперечки про приналежність храму, проте помітних результатів вони не принесли. У будь-якому разі, сторони твердо заявили про відмову від використання сили у вирішенні конфлікту, пише РИА Новости.