Патріарх Варфоломій закликав Україну подолати розкол церкви

305
Патріарх Варфоломій закликав Україну подолати розкол церкви

Патріарх Константинопольський Варфоломій закликав якнайскоріше подолати розкол українського православ'я.

«Сьогоднішнє величне святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі є, з одного боку, спогадом дарів, які отримала українська нація після хрещення, з іншого боку, це заклик щонайшвидше подолати розділення церковного тіла, яке стало результатом наших часів», - цитує РІА Новини слова патріарха Варфоломія після божественної літургії, здійсненої спільно з патріархом Московським Алексієм Другим в неділю біля пам'ятника святому князеві Володимиру на Володимирській горі в Києві.

Видео дня

За словами патріарха Варфоломія, церковне розділення можна подолати через «одностайне тяжіння один до одного». «Константинопольська церква-мати страждає разом з дорогою дочкою – українською церквою унаслідок розділення її тіла, неначе (це) її власне тіло. Вона сподівається на швидке і повне досягнення заповіданої Богом єдності», - відзначив Константинопольський патріарх.

Він призвав всіх учасників протистояння «щиро робити все для досягнення миру і єдності».

Глава Константинопольської церкви нагадав, що 1020 років тому з Цареграда (Константинополя) митрополит Михайло з великою кількістю візантійських місіонерів відправився до Києва, щоб «нести святе хрещення». Після хрещення святого князя Володимира і його браку з візантійською принцесою Ганною відбулося хрещення киян у водах Дніпра.

«Сьогодні навіть Константинопольська церква, яка колись принесла сюди гілку віри, направила сюди Вселенського патріарха, щоб відсвяткувати це свято», - відзначив патріарх Константинопольський, що носить також титул Вселенського.

За його словами, християнська освіта Русі була підтримана Константинопольською церквою і далі, щоб «світло Євангелія якнайширше розповсюджувалося від Чорного до Балтійського морів».

Відзначимо, що нині в Україні діють три православні церковні організації – Українська православна церква Московського патріархату, Українська православна церква Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква.