У Пекіні відкрилося олімпійське селище

260
У Пекіні відкрилося олімпійське селище

За 12 днів до відкриття літньої Олімпіади в олімпійське селище прибули перші спортсмени.

Першими жителями села стали китайські атлети. Китайський прапор над найважливішим олімпійським об'єктом піднімали зірка місцевого баскетболу Яо Мін і бар'єрист Лю Сян, передає Бі-бі-сі.

Селище побудоване за найвищими екологічними стандартами. Багато будинків обладнано сонячними батареями. І, що абсолютно неймовірно для Китаю, там можна пити водопровідну воду.

Проте, відкриття пройшло в духоті, а розкішне житло приховував легкий серпанок вихлопів.

Видео дня

Будиночки розраховані на четверо або вісьмох спортсменів. Спеціально для високих атлетів кімнати обладнані спеціальними розсувними ліжками.

Під час ігор тут житимуть 16 тисяч спортсменів.

Заради безпеки атлетів в олімпійському селищі працюватимуть спеціальні мобільні лабораторії, що перевіряють якість їжі.

На церемонії відкриття голова оргкомітету пекінської олімпіади (а за сумісництвом голова міськкому компартії) Лю Ци вручив символічний золотий ключ своєму заступникові Чень Чжілі, яку називають мером селища.

Після Олімпіади квартири в олімпійському селищі будуть продані. За оцінками експертів, ціна деяких квартир досягатиме мільйона доларів.

Відзначимо, що перша група українських учасників Олімпіади в Пекіні вилетіла до Китаю напередодні, 26 липня. Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті, передає УНІАН. До Китаю вчора відправилися члени Олімпійської збірної по академічному веслуванню, стрілянині з лука, спортивній гімнастиці, стрілянині стендової, парусному спорту, легкій атлетиці.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка напередодні зустрівся із спортсменами і тренерами в Олімпійському учбово-спортивному центрі в Кончі-Заспі і побажав їм вдалих стартів і незабутніх вражень від Олімпійських ігор.