Ірландці не хочуть знов голосувати за Лісабонським договором

204
Ірландці не хочуть знов голосувати за Лісабонським договором

71% ірландців не підтримують ідею проведення повторного референдуму щодо ратифікації країною Лісабонського договору.

Про це свідчать результати опитування, проведеного британською компанією «Відкрита Європа», передає агентство France Presse.

Наголошується також, що за можливість повторного референдуму висловилася менше чверті жителів країни (24%).

Нагадаємо, більшість жителів Ірландії 12 червня проголосували проти нового базового документа, що визначає принципи і механізми ефективнішого функціонування ЄС. Відмова Ірландії ратифікувати договір може створити нову юридичну безвихідь для цієї регіональної організації, як це трапилося в 2005 році з проектом європейської конституції, який на національних референдумах відкинули жителі Франції і Нідерландів.

Видео дня

Як стверджують експерти, багато ірландців негативно сприйняли превалювання ролі Євросоюзу над національним законодавством, зафіксоване в Лісабонському договорі, а також можливість посилення військової складової ЄС, яка може представляти загрозу для політики державного нейтралітету Ірландії.

«Договір про реформи» або Лісабонський договір, підписаний лідерами країн ЄС в столиці Португалії в грудні 2007 року, як очікувалося, вступить в силу в січні 2009 року, але для цього необхідне його схвалення всіма державами ЄС.

З ініціативою переконати ірландців схвалити Лісабонський договір на повторному референдумі раніше виступив президент Франції, яка зараз головує в Євросоюзі, Ніколя Саркозі.