Ющенко і Варфоломій I дали українцям обіцянку

242
Ющенко і Варфоломій I дали українцям обіцянку

Сьогодні в Україні другий день святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі. У заході зокрема беруть участь Президент України Віктор Ющенко, секретар СНБО Раїса Богатирьова, представники церков, спікер ВР Арсеній Яценюк

Зокрема, глава держави висловив упевненість, що в Україні з'явиться помісна церква. При цьому глава Ющенко відзначив, що Україна не втручається в міжконфесійні справи.

Президент також подякував Вселенському Патріарху Варфоломію I за приїзд до України і попросив його підтримати Україну в створенні помісної церкви. «Вірю, що в Україні з'явиться національна помісна церква і прошу підтримати Вас, Ваша Всесвятосте», - сказав Президент.

Видео дня

У свою чергу, Варфоломій I запевнив, що підтримає об'єднання православних церков в Україні. «Підтримка церковної єдності – наш загальний обов’язок, а турбота про захист і відновлення церковної єдності є спільним обов'язком всього суспільства.

Патріарх також заявив, що виступає за якнайскоріше об'єднання українських церков в одну. «Церква-матір має не тільки право, але і обов’язок підтримувати в межах сталої православної традиції будь-яку конструктивну і перспективну пропозицію, яка б якнайскоріше ліквідовувала небезпечне розділення в церковному тілі, щоб зло не стало великим для Святої церкви в Україні і церкви взагалі», - відзначив він. За інформацією ЗМІ Вселенський Патріарх вже зробив черговий крок до такого об'єднання, зустрівшись з представниками невизнаних церков.

Варфоломій I сьогодні також зустрівся із спікером парламенту Арсенієм Яценюком. Спікер назвав візит Вселенського Патріарха до України знаменною подією для всієї Європи. «Не буде перебільшенням, якщо я скажу, що ваш візит є дуже важливим для України і знаменним для всієї Східної Європи. Хрещення Київської Русі – є важливою віхою в історії України, і ми віримо, що ваша присутність на святкуванні 1020-річчя цієї події є тому підтвердженням і додає велику значущість всім святковим заходам», - відзначив спікер українського парламенту. По закінченню зустрічі Вселенський Патріарх нагородив керівника українського парламенту пам'ятною медаллю.

Вселенський Патріарх зустрівся з лідером опозиції Віктором Януковичем. Варфоломій I відзначив, що «якщо в країні існує демократична опозиція, це означає, що в Україні існує демократія».

Сьогодні ж лідер Партії регіонів візьме участь в зустрічі Патріарха Московського Алексія ІІ у аеропорту «Бориспіль».

Також під час офіційної церемонії відкриття галереї видатних діячів України в Українському будинку, Патріарх подарував українському народу ікону Святого Андрія.

Варфоломій I цей подарунок, а також Мозаїку із зображенням Доброго Пастора передав Президентові України Віктору Ющенку.

У теж час, на думку представників Російської православної церкви, початок візиту Варфоломея I в Україні свідчить про те, що він не сприятиме офіційному визнанню УПЦ(КП) і УАПЦ. «Саме митрополит Володимир зустрічав його (Патріарха-ред.) в аеропорту разом з президентом Віктором Ющенком. Отже, я думаю, що вже перші кроки Патріарха Варфоломія на українській землі ясно показують факт канонічного визнання Церкви, очолюваної митрополитом Володимиром», - заявив прес-секретар РПЦ Всеволод Чаплін.

Нагадаємо, що візит Вселенського Патріарха Варфоломія I продовжиться до 27 липня.