Жванія змирився із звинуваченнями Ющенка

235
Жванія змирився із звинуваченнями Ющенка

Народний депутат Давид Жванія заперечує свою причетність до отруєння Президента України Віктора Ющенка. Про це він заявив сьогодні в ході прес-конференції, передає РБК-Україна.

"Абсолютно точно ні", - сказав він, відповідаючи на питання, чи причетний він до отруєння Президента.

Він відзначив, що, швидше за все, вчорашня заява Президента пов'язана з позицією Жванії з даного питання. "Я думаю, що це відповідь на всі мої звернення з приводу того, що Ющенко повинен забрати свою заяву і припинити тиск на слідство, тиск на ГПУ, тиск на те, що отруєння було", - відзначив Жванія.

Видео дня

Жванія додав, що не оскаржуватиме в суді заяву Президента про його причетність до отруєння. Він відзначив, що у вчорашній заяві Президента про нібито причетності народного депутата до отруєння Ющенком є як політична, так і юридична складові. "Форма заяви Президента в юридичній площині, як він сказав "я думаю", не дає можливості безпосередньо оскаржувати це питання в суді", - сказав нардеп.

Депутат підкреслив, що Ющенко, швидше за все, спеціально готували юристи до того, щоб форма заяви Президента не давала можливості подати прямий позов до суду. "Тому я діятиму в рамках чинного закону, і природно, честь і гідність своє захищатиму в суді", - відзначив Жванія.

В той же час Жванія підкреслив, що він має намір оспорювати в судовому порядку заяву заступника глави Секретаріату президента Ігоря Пукшина. "Я обов'язково оспорю заяву пана Пукшина", - сказав він. Жванія підкреслив, що знайде юридичні формулювання для захисту своєї честі і гідності.

Нагадаємо, вчора Ющенко заявив, що Давид Жванія причетний до його отруєння діоксином в 2004 р. "Думаю (відповідь) "так" - це м'яка форма", - сказав він, відповідаючи на питання про те, чи вважає він Жванію причетним до отруєння.

На це Жванія відповів, що "подібна безапеляційна заява Президента є свідоцтвом абсолютного правового нігілізму" і додав, що вони ганьблять не тільки Ющенка, але і всю Україну перед світовою громадськістю.

Пукшин раніше заявляв, що Жванія – "один з наполегливих організаторів тієї вечері у Сацюка (генерала СБУ), після якої Ющенко раптово занедужав. Отже, Жванія прямо або опосередковано "допоміг" кандидатові в Президенти повечеряти отрутою".