БЮТ зірвав сесію облради

196
БЮТ зірвав сесію облради

Сесія Рівенської облради 25 липня так і не відбулася через те, що депутати найбільшої фракції – БЮТ - не реєструвалися в залі, протестуючи таким чином проти тиску на територіальну виборчу комісію.

Як повідомив журналістів голова облради Олександр Данильчук, бютівці обурені тим, що територіальна виборча комісія ніяк не може ухвалити рішення про припинення повноважень депутата облради Валерія Богуцького, який недавно полишив ряди партії «Батьківщина», очоливши обласну організацію новоствореної партії «Єдиний центр». За словами голови облради, на територіальну виборчу комісію здійснюється тиск з метою не допустити припинення депутатських повноважень Богуцького і реєстрації депутатом наступного за ним у партсписку Олександра Дмитрука, передає УНІАН.

Видео дня

Рішення відносно Богуцького територіальна виборча комісія повинна була прийняти перед початком сесії облради, проте не змогла почати роботу через відсутність кворуму.

Обурення з приводу дій депутатів-бютівців виразила обласна організація Народного союзу «Наша Україна». У заяві її Рівненської облорганізації мова йде про те, що « бютівці свої партійні інтереси поставили вище за інтереси області і рішення соціальних питань її жителів». Адже депутати облради повинні були вирішити питання щодо внесення змін до бюджету області, розподіли коштів за перевиконання бюджету, які планувалося направити на газифікацію сіл, медичні заклади і заклади освіти, інші соціально-значущі об'єкти.

Керівник фракції «Наша Україна» в облраді, заступник голови облдержадміністрації Степан Павлюк висловив співчуття, що питання про припинення повноважень одного з депутатів заблокувало роботу всього депутатського корпусу.

А голова фракції БЮТ в облраді Микола Кучерук порівняв політичний тиск на ТВК з практикою Секретаріату Президента України, яка «докотилася вже до Рівенщини».

У свою чергу депутат облради Богуцкий заявив, що у випадку, якщо ТВК позбавить його депутатського мандата, він захищатиме його в суді. Адже, за його словами, йдеться не просто про одного з депутатів, а про забезпечення роботи всієї облради. На його думку, депутати повинні бути депутатами, а не рядовими виконавцями волі партійних лідерів, не «просто людьми, які ходять на сесію, щоб натискати кнопки».