На Львівщині підтоплено майже 1,5 тисячі будинків

1,3 т.
На Львівщині підтоплено майже 1,5 тисячі будинків

У Бориславі станом на 13.00 вул. Зелена та В. Великого повністю затоплені. Крім цього підтоплено 35 підвалів, 25 будинків та 50 дворів. Затоплено 7 км доріг. Наслідки ліквідовують 32 фахівці особового складу МНС та 11 одиниць техніки. Про це сьогодні, 25 липня, повідомила перс-служба ЛОДА.

У Дрогобичі зупинено два підйоми водозабору «Гірне», тому у місті відключена вода. Під загрозою знищення 5 свердловин із 25. У міському озері вода переливає греблю. Також обірвана газова труба через р. Тисменицю.

На вул. Коновальця через переповнення колектора затоплення сягає 25-30 см. Розкрито 2,5 кв.м. даху дитячої лікарні. Затоплено електропідстанцію на вул. Раневицької. У Моршині в міському озері вода переливає греблю. Відновлено роботу міського водопостачання. Підтоплено 15-квартирний будинок та 40 домогосподарств, Центр зайнятості та Школу мистецтв.

Видео дня

На Жидачівщині у селі Володимирці підтоплено 30 будинків, у с. Мельничі – 20, у с. Демівка –30, у с. Сулятичі – 60, у с. Подорожнє –40. Всього на Жидачівщині підтоплено 180 будинків. У Дрогобицькому районі підтоплені села Грушів – 5 будинків, Нагуєвичі – 25, Раневичі – 50, Лішня – 34. Всього у Дрогобицькому районі підтоплені – 114 будинків. Станом на 13.00 підтоплено села: Добрівляни, Довге, Гірське. Зруйновані мости у с. Рибник, Довге, Гірське, Уріж, Опака, Нагуєвичі. Зсуви ґрунту на дороги у селах Сторона, Старий Кропивник. Звідти евакуйовані 120 чоловік. Рівень води в р. Бистриця 1,2 м у с. Підбуж, 5,8 м у с. Грушові.

У Сколівському районі підтоплені села: Дубина – 15 будинків, Верхнє Синьовидне – 300, Нижнє Синьовидне – 92, Крушельниця – 30, Корчин – 25, Підгородці – 10. Всього на Сколівщині підтоплені 472 будинки. У селі Коростів загроза падіння моста на автодорогу Київ-Чоп. Розмита дорога до села Кам’янка. Станом на 13.00 у селі Сопіт виникла загроза падіння моста. У Миколаївському районі дамба в с. Липиці – рівень води 4,40 (запас 2,0 м), дамба у с. Розвадів – 4,81 (запас-0,8м), у с. Гірське – 2,2 м (запас- 1,6 м), у с. Раделичі – (запас-1.2 м) Дощ припинився. Розмивів немає.

Самбірський район: на залізничному перегоні Калинів-Самбір стовпи мають нахил в сторону колії, що загрожує падінню. На перегоні Самбір-Стрілки, на 99 км. пройшов зсув грунту, впало дерево на колію. На перегоні Стрілки-Ясениця на 109 км є загроза зсуву грунту. На перегоні Ясениця-Жовтнева на 113 км. вода затопила колію. У Старосамбірському районі Підтоплено с. Головецько – 90 будинків (води більше 1 метра), зсув грунту в селі. Підтоплено с. Бабино (кількість буд. уточнюється), с. Заріччя –17 будинків, Кобло. В Ст. Самборі евакуйовано одну сімю з вул. Листопадової.

Дороги Тершів-Грозьова, Завадка-Сушиця, Мала Лінина-Стрілки, Топільниця-Недільне – розмиті, проїзду немає. Старосамбірське УЕГГ відключило від газопостачання м. Турку, села Созань – 16 будинків, Лосинець, Завадівка, Спас, Великий Лужок, Тершів, Стрілки, Бусовисько. Станом на 13.00 дощ припинився, проте затоплений водозабір в Ст. Самборі. У Стрийському районі підтоплено 588 будинків. Відключено 2 компресорні станції міського водоканалу. Затоплено мости на дорогах між Великими та Малими Дідушевичами, і В.Дідушечами та с. Угільня. В с. Любинці підтоплено ЗОШ. На автодорозі Стрий-Дрогобич біля с. Райлів затоплено міст. Прорвало дамбу біля санаторія «Пролісок», вода пішла в р. Бережниця і затопила колію Моршин-Стрий. Перегін Любинці-Конюхів,1570 км. ПК-1, на відрізку 100 метрів вода тече через колію. У м. Стрий рівень води 623 см. Особливо небезпечна ділянка біля ЦРЛ. Загроза руйнування двох артезіанських свердловин в с. Братківці.

У Турківському районі розмито 1,5 км дорожнього полотна Бориня - Н. Висоцьке. У селі Головське – підтоплено школу. Зсув дороги до с. Кринтята. У Городоцькому районі розмивів немає. Рівень р. Дністер – 7 м.

Радехівському районі у селі Щуровичі у р. Стир рівень води піднявся на 10 см. Загрози підтоплення немає.