Сьогодні ввечері Чернівці може затопити

333
Сьогодні ввечері Чернівці може затопити

Рівень води у річці Прут у межах міста Чернівців піднявся на 5,3 метри над нулем. Сьогодні на 22.00 очікується максимальне підняття рівня води у річці Прут до 7,30-7,80 метрів. Підтоплення окремих ділянок міста розпочинається при піднятті рівня води у р.Прут на 6 метрів. Заходи щодо упередження та ліквідації наслідків можливого підтоплення розглянуто на засіданні міської комісії з техногенної безпеки та НС, яке провів міський голова Микола Федорук, пише ЗІК

У Чернівцях вже підтоплено найближчі до р.Прут торговельні ряди Калинівського ринку, дорогу до торговельного центру «Добробут». У мікрорайоні Ленківці вода зупинилася за півметра від житлових садиб.

Уночі також обіцяють в горах зливи, що посилить наповнення річки Прут та її притоків. Це може призвести до виходу води на заплаву, підтоплення території Калинівського ринку, стадіону «Мальва», дріжджового заводу, окремих вулиць мікрорайону Ленківці, а також вулиці Ізмайлівської.

Видео дня

Адміністрація Калинівського ринку, представники органів самоорганізації населення, депутати районних рад з 09.00 ранку інформують мешканців, підприємців про можливе підтоплення та правила поведінки у таких ситуаціях.

Вздовж річки Прут, у районах можливого підтоплення виставлено пости спостереження. Міська влада запевняє, що у разі виникнення небезпеки міські служби готові до евакуації мешканців з територій можливого підтоплення. При потребі до аварійно-рятувальних заходів буде залучатися техніка та особовий склад військових частин, у посиленому режимі працюють правоохоронці.

Для можливого відселення мешканців з підтоплених територій у Садгірському районі підготовлено 450 постійних та 550 тимчасових місць у лікарнях, геріатричному пансіонаті, школах, військових частинах. У готовність приведено плавзасоби, комунальну техніку , транспортні засоби автоперевізників, які будуть залучатися до евакуації населення. Визначено об’єкти для організації громадського харчування евакуйованих, посилено медпрацівниками та бригадами швидкої допомоги лікувальні установи Садгори.

Рівень води у малих річках на території міста не перевищує норму, проведено спуск води у ставках, чергові пости уздовж річки Прут та малих річок готові до ліквідації можливих заторів, обстежено усі зсувонебезпечні ділянки міста, ситуацію у таких зонах взято на контроль, прочищено ділянки зливової каналізації, де очікується найбільший підйом води, перевірено стан усіх гравійних доріг та мостів.

Прес-центр міської ради заявляє, що ситуація у Садгірському районі та інших районах міста повністю контрольована, усі служби, які забезпечують життєдіяльність міста, працюють у нормальному режимі, загрози та небезпеки для населення міста немає.