Вселенський патріарх об'єднав розкольників

189
Вселенський патріарх об'єднав розкольників

Президент України Віктор Ющенко сподівається, що приїзд Вселенського патріарха Варфоломея I сприятиме створенню в Україні єдиної церкви. Про це він заявив під час церемонії зустрічі Вселенського патріарха.

«Ваша підтримка зміцнить наш дух і допоможе нам знайти єднання у Христі», – заявив Віктор Ющенко.

Голова держави назвав візит Варфоломея I до України великим днем для українського народу. «Для мене велика честь і радість вітати на українській землі Варфоломея I. Це великий день для України й українського народу. Ваше прибуття до Києва ми сприймаємо як благословення та любов до українського народу. Ваш приїзд на 1020-річчя Хрещення Русі – як визнання заслуг українського народу в становленні православ'я», – резюмував Віктор Ющенко.

Видео дня

У свою чергу, Вселенський патріарх Варфоломей I заявив, що він приїхав в Україну «щоб помолитися за об’єднання усіх християн у єдину православну церкву». «Ми прибули сюди як паломники, які цінують славу України, щоб побачити ваш Йордан – Дніпро, де святилися ваші брати, ми прибули сюди просити благословення святого Володимира, віддати почесті тим, хто помер мученицькою смертю, жертвам Голодомору», – зазначив він.

Зазначимо, що в церемонії зустрічі Вселенського патріарха взяли участь представники всіх українських церков.