Науковці закликали врятувати батьківщину комп'ютера

196
Науковці закликали врятувати батьківщину комп'ютера

Дев'яносто сім науковців відправили до британської газети The Times лист із закликом врятувати національний шифрувальний центр Блетчлі-парк, у якому під час Другої світової війни був розкритий шифр німецької «Енігми», а пізніше з'явився прототип сучасних комп'ютерів, Baby, що став першою ЕОМ, здатною зберігати програми.

Наразі Блетчлі-парк стрімко занепадає та руйнується від браку коштів. Один із неопалювальних дерев'яних будиночків, у яких працювали шифрувальники, тепер, за словами голови відділу інформаційних і програмних систем Сью Блек, одному з організаторів акції, схожий на покинуту 60 років тому огорожу саду.

Науковці просять перетворити Блетчлі-парк на національний комп'ютерний музей. Він вже одержав статус громадського музею, але не одержує коштів, зокрема необхідних на ремонт.

Видео дня

Блетчлі-парк почав роботу як Урядова школа кодів і шифрів у 1939 році. Курси штабу урядового зв'язку Великобританії там читалися до 1987 року. У 1991 році було вирішено знести старі споруди та звільнити місце під житлове будівництво. Наступного року спеціально створеній для захисту визначної пам'ятки організації вдалося запобігти зносу та відкрити Блетчлі-парк для відвідин всім бажаючим, пише Lenta.ru.