СБУ звинуватили в антисемітизмі

274
СБУ звинуватили в антисемітизмі

Український єврейський комітет заявляє, що опублікований недавно Службою Безпеки України на підставі її архівних матеріалів перший «Список партійних і радянських керівників, керівних співробітників ОДПУ та ДПУ УРСР, а також документів, які стали організаційно-правовою підставою для проведення в Україні політики Голодомору-Геноциду та репресій», фактично покладає етнічну відповідальність за трагедію Голодомору на євреїв і латишів.

Про це мовиться в заяві Українського єврейського комітету, текст якого є в розпорядженні «proUA».

У заяві наголошується, що в списку наведено 19 прізвищ, серед яких переважають єврейські. Якщо людина змінювала ім'я та прізвище, то в дужках зазначалося його первинне ім'я та прізвище. «У списку опубліковані прізвища працівників ОДПУ, які через свої посади не могли мати безпосереднього відношення до репресій. Так, наприклад, зазначаються прізвища начальників статистичного та транспортного відділів ОДПУ», – мовиться в заяві.

Видео дня

УЄК вважає також недоречною згадку в цьому списку прізвища Івановського (Гібшмана) Ізраїля Давидовича, начальника ЕКВ ПП ОДПУ в Криму. «Не знімаючи з нього відповідальності за злочини сталінізму, хочемо нагадати, що Крим у той час був частиною Російської Федерації, а не України», – наголошується в заяві.

УЄК вважає, що публікація подібних списків – упереджена спроба завуалювати дійсних винуватців Голодомору.

Український Єврейський Комітет заявляє, що одночасно з вказаними неточностями, в опублікованому документі не зазначаються дійсні винуватці Голодомору – Р. Петровський, голова президії Верховної Ради УРСР, В. Чубар, голова Раднаркому УРСР, В. Приходько, генеральний прокурор УРСР, М. Скрипник та інші.

«Український єврейський комітет, організація, що стоїть на захисті прав людини незалежно від національності та віросповідання, підкреслює важливість проведеної роботи СБУ, і закликає керівників цього відомства ретельніше і відповідально підходити до складання та публікації таких серйозних документів, які можуть порушити міжнаціональний і міжконфесійний мир і спокій в Україні», – мовиться в повідомленні.