На Рівненській АЕС сталася аварія

235
На Рівненській АЕС сталася аварія

24 липня в 9.27 на Рівненськой АЕС в результаті спрацювання аварійної системи захисту реактора через зниження рівня води в третьому парогенераторі сталася аварійна зупинка енергоблоку №3 з відключенням від об'єднаної енергосистеми України.

Як повідомляють в Міністерстві України з питань надзвичайних ситуацій, працівники станції працюють над встановленням причин і усуненням несправностей. Радіаційний і протипожежний стан на АЕС - в межах норми.

Рівненськая АЕС – перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213). Відлік своєї історії станція веде з 1971 року, коли почалося проектування Західно-української АЕС, яку з часом перейменували в Рівненську АЕС. Будівництво станції почалося в 1973 році. Два перші енергоблоки з реакторами ВВЕР-440 введено в експлуатацію в 1980—1981 роках, а 3-й енергоблок — мілліонник — в 1986 році.

Видео дня

На початку 1989 року на Рівненській АЕС працювала комісія МАГАТЕ. У її склад входили провідні фахівці Японії, США, Канади, Франції, Німеччини, Фінляндії і інших країн світу. Зарубіжні експерти і спостерігачі високо оцінили рівень безпеки станції. Європейський Союз обрав Рівненську станцію базовою для виконання ряду міжнародних проектів.

Будівництво 4-го енергоблока РАЕС почалося в 1984 році, а в 1991 році передбачалося введення його в експлуатацію. Проте саме тоді роботи припинили унаслідок введення мораторію Верховної Ради на спорудження ядерних об'єктів на території України. Будівництво відновилося в 1993 році після відміни мораторію. Було проведено обстеження 4-го енергоблоку, підготовлена програма його модернізації і досьє проекту завершення будівництва. Проведені також суспільні слухання з цього питання.

10 жовтня 2004 року 4-й енергоблок Рівненської АЕС був введений в експлуатацію.

Реакторна установка нового блоку Рівненськой АЕС відноситься до сучасної серії (ВВЕР-1000).  Впродовж останніх років РАЕС генерує близько 11-12 млрд кВт/г електроенергії, що складає 16 % виробництва на атомних електростанціях.