Затулін не допущений в Україну на вимогу СБУ – прикордонники

179
Затулін не допущений в Україну на вимогу СБУ – прикордонники

Депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін, затриманий напередодні в аеропорту Сімферополя, не був допущений на територію України на вимогу Служби безпеки, повідомив РИА Новости за телефоном начальник прес-служби Держприкордонслужби України Сергій Астахов.

Затулін, що є координатором депутатської групи Держдуми зі зв'язків із парламентом України, прилетів до Криму чартерним рейсом як керівник групи любителів тенісу, що складається з депутатів, космонавтів, журналістів, бізнесменів, лікарів. Вони планували у п'ятницю взяти участь у Севастополі в третьому тенісному турнірі «Велика безкозирка-2008», присвяченому Дню ВМФ Росії.

«Громадянин Затулін перебуває під контролем Прикордонної служби України через доручення правоохоронних органів не пропускати його на територію країни. За коментарями про причини затримання звертайтеся в СБУ», – сказав Астахов.

Видео дня

«Ніч він (Затулін) провів у віп-залі (аеропорту). Планувалося, що о 8 ранку він полетить назад рейсом, який прямував у Шереметьєво. Цього не відбулося. Зараз, за словами Затуліна, він вирішує питання про надання йому одноразового пропуску для в'їзду в країну», – повідомив начальник прес-служби Прикордонної служби України.

Астахов підтвердив, що прикордонники поставили в паспорт Затуліна «штамп, що забороняє в'їзд до України строком на один рік».

Влада України вимагає від Затуліна залишити територію країни, але водночас відмовляється купувати йому квиток. Власне Затулін із принципових міркувань робити цього не збирається.

«Думаю, не дай Бог, якщо мені судиться бути розстріляним, я не зобов'язаний оплачувати патрони та послуги розстрільної команди», – цитує прес-служба слова російського депутата.

Спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк буквально два тижні тому передавав Затуліну свої вибачення за перешкоди, які чинила йому Служба безпеки України під час зустрічі депутатських «груп дружби» Росії й України в Одесі.

Служба безпеки України в травні заборонила в'їзд у країну мерові Москви Юрієві Лужкову за його висловлювання на святкуванні 225-річчі Чорноморського флоту Росії про статус Севастополя.

Окрім цього, Служба безпеки «в рамках профілактичних заходів» письмово попередила Затуліна про неприпустимість публічних заяв, які можуть суперечити національному законодавству України.

Затулін вже був оголошений персоною нон грата в Україні, проте в 2007 році Київ і Москва ліквідовували списки небажаних персон.

Через цей інцедент посла України викликали в МІД РФ, зустріч з російськими дипломатами відбудеться через декілька годин.