"Останя Барикада" збудує мистецьку "Барикаду на Тузлі"

211
'Останя Барикада' збудує мистецьку 'Барикаду на Тузлі'

Мистецьке об’єднання «Остання барикада» має спеціальну літню пропозицію для українських патріотів, культуристів, анархістів та митців! Їм, а також усім охочим, можна долучитись до побудови мистецької барикади на острові Тузла, у Керчі та Сімферополі. Відповідно назва мистецького фестивалю – «Барикада на Тузлі», повідомляє Радіо Свобода.

До п’ятої річниці українсько-російського конфлікту довкола Тузли митці з України, Білорусі та Росії у перший день серпня розпочнуть побудову літературно-художньої барикади, щоб презентувати сучасну українську, кримськотатарську, російську і білоруську літературу та модерний перфоманс.

Ініціатор проекту, директор «Останньої барикади» Олесь Доній каже: «Наш погляд зорієнтований на Крим, щоб засвідчити, що Крим – це наша земля. У Криму можуть бути не лише якісь дії, пов’язані або з курортним сезоном, або із зовнішніми негативними факторами. Навпаки, у Криму може буйно розквітати культура, і зараз ми усі зацікавлені у тому, щоб Крим став перлиною України».

Видео дня

Сашко Лірник переконаний, що фестиваль «Барикада на Тузлі» – це можливість долучити Крим до культурного простору України. «Там повинна бути наша експансія – культурна експансія!» – каже він.

Як розповів кримськотатарський митець Ісмет Шейх-Заде, літературна частина фестивалю розпочнеться у керченській в’язниці – це закритий простір, каже він: «А далі письменники та митці уже разом виступатимуть на вулицях Керчі, після чого потраплять в абсолютно відкритий простір – на острів Тузла».

Усіх охочих узяти участь у побудові новітньої мистецької барикади у Криму чекають у Керчі 1 серпня і дають змогу прожити три дні життя незабутньо, у багатобарвному мистецькому просторі під плюскіт хвиль і фантастичні заходи сонця над Чорним морем.