Італія виплатить Лівії компенсацію за колоніальне правління

228
Італія виплатить Лівії компенсацію за колоніальне правління

Італія та Лівія досягли попередньої угоди про виплату Римом великої компенсації за тридцять років колоніального правління, повідомляє 24 липня агентство Reuters з посиланням на Саїфа Аль-Іслама Каддафі, старшого сина президента країни Муаммара Каддафі.

«Через декілька тижнів Лівія підпише з Італією угоду про компенсацію, яку Італія виплатить за роки колоніального правління. Це мільярдна угода», – заявив Саїф Аль-Іслам на зустрічі з представниками громадських організацій у Тріполі.

Угода передбачає будівництво сучасної автодороги на території Лівії, співпрацю у галузі освіти, а також знищення мін, закладених ще в колоніальну епоху. Представник МЗС Італії, коментуючи заяву Саїфа Каддафі, зазначив, що «перемовини йдуть повним ходом, проте деякі аспекти ще не визначені».

Видео дня

Раніше прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі заявляв, що сподівається на підписання «договору про дружбу» з Лівією до кінця серпня.

Лівія є для Італії важливим торговим партнером. На неї припадає 25 відсотків всієї нафти та 33 відсотки газу, який імпортує Італія.

Територія нинішньої Лівії, що входила до складу імперії Османа, була захоплена італійськими військами та перетворена на колонію в 1911 році. Лівія зберігала цей статус, поки в 1943 році війська Великобританії та Франції не встановили свій контроль над країною, пише Lenta.ru.