Коаліція Берлусконі перемогла на виборах в Італії

174
Коаліція Берлусконі перемогла на виборах в Італії

На парламентських виборах правоцентристська коаліція отримала перемогу із значним відривом від супротивників. МВС Італії обробило дані з більш ніж 99 % національних виборчих дільниць, повідомляє РИА Новости.

Видео дня

Ці дані не враховують результатів голосування за кордоном, які надійдуть трохи пізніше, але вже не змінять остаточні підсумки голосування.

На виборах у верхню палату національного парламенту – Сенат Республіки – правоцентристська коаліція Берлусконі, за даними на 3:00 за місцевим часом, перемагає більш ніж з 9-відсотковим відривом від основного суперника – лівоцентристської коаліції. Прихильники Берлусконі набрали 47,3 % голосів виборців.

На виборах у Палату депутатів також перемагає коаліція Берлусконі. Вона набрала 46,7 %, тоді як правоцентристська коаліція – 37,6 %.

Як зазначають італійські політичні аналітики, ці вибори стали блискучою перемогою коаліції Берлусконі, зокрема, його основного союзника – регіональної партії «Ліга півночі» Умберто Боссі. Одночасно ці вибори стали поразкою так званих радикальних лівих сил – комуністів і «зелених» – яким не вдалося набрати необхідної кількості голосів для проходження в обидві палати парламенту.

Таким чином, вперше за всю післявоєнну історію Італії в національному парламенті не буде представників партій, на емблемах яких зображені серп і молот.

Багато експертів розцінюють результати виборів як революційні, які закладають основи для формування оновленої політичної системи в Італії.

В Італії двопалатний парламент, який складається з Палати депутатів і Сенату. На виборах 13–14 квітня виборцям були запропоновані два бюлетені: для кожної з палат. Згідно з італійським законодавством, обирати сенаторів мають право лише громадяни, що досягли 25 років. Голосувати на виборах в Палату депутатів можна з 18 років. Незабаром після оприлюднення офіційних результатів виборів президент Італії Джорджо Наполітано доручить формування нового уряду лідерові коаліції, що перемогла. Таким чином Берлусконі утретє очолить кабінет міністрів Італії