Журналісти Monde страйкують проти скорочення робочих місць

234
Журналісти Monde страйкують проти скорочення робочих місць

Провідна французька газета Monde не вийде у вівторок через страйк своїх працівників, протестуючих проти скорочення робочих місць, повідомила редакція видання.

Видео дня

Крім того, що вечірня газета не надійде до кіосків, не оновлюватиметься і її сайт в Інтернеті, пише РИА Новости.

За даними Monde, цей страйк є першою подібною акцією журналістів газети більш ніж за сорок років. Більш того, вперше страйк журналістів спричинений внутрішніми проблемами видання.

Працівники газети виражають незадоволеність планом реорганізації, запропонованим керівництвом, який передбачає скорочення 130 робочих місць – 85 ставок журналістів (чверть всіх кореспондентів) і 45 – адмінслужбовців.

На думку керівництва, проект дозволить заощадити як мінімум 15 мільйонів євро протягом двох років, відновити фінансову рівновагу видавництва до 2009 року, зробивши його рентабельним до 2010 року.

Проте цей план категорично не влаштовує співробітників Monde, які вимагають знайти новий спосіб виходу з кризи. Друкована преса Франції, зокрема і найавторитетніші та найбільші газети, переживає глибоку фінансову кризу, спричинену гострою конкуренцією з інтернет-сайтами, безкоштовними виданнями і збільшенням вартості виробництва.