newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Колумбію звинувачують у військових злочинах

207
Колумбію звинувачують у військових злочинах

Президенти Еквадору і Венесуели Рафаель Корреа і Уго Чавес закликали міжнародне співтовариство засудити операцію, проведену колумбійськими військовими проти бойовиків угруповання ФАРК.

Видео дня

Виступаючи під час своєї поїздки до Каракаса, Рафаель Корреа заявив, що для цього буде залучено всі можливі засоби. «Ця (ситуація) не охолоне, поки агресора не буде засуджено», - цитує Бі-Бі-Сі заяву Корреа.

Раніше Організація американських держав піддала критиці дії колумбійських військових, однак засудження, якого домагалася Венесуела, так і не прозвучало. Однак організація прийняла резолюцію, яка передбачає створення спеціальної комісії для розслідування інциденту на території Еквадору, в ході якого колумбійські військові вбили одного з керівників ультралівого угруповання Революційні збройні сили Колумбії (ФАРК) Рауля Реєса, а також близько 20 повстанців.

Венесуела тим часом заявила, що практично всі війська, направлені до кордону з Колумбією, прибули на нове місце розташування. Нагадаємо, в неділю Чавес направив до колумбійської кордону 10 батальйонів - приблизно 6 тисяч військовослужбовців. Однак поки немає підтверджень з незалежних джерел про значні військові маневри в цьому регіоні.

Про відправку військ до кордону заявив і Еквадор.

Президент Колумбії Альваро Урібе зазначив, що його країна поки не збирається мобілізувати свої війська у відповідь на дії Еквадору й Венесуели, які, крім того, розірвали дипломатичні відносини з Боготою.

Офіційна Богота висловила шкодування у зв'язку з проведенням операції на території сусідньої держави, однак зазначила, що це було викликано необхідністю продовження боротьби з тероризмом.

Слід зазначити, що Колумбія отримує багатомільярдні дотації від Вашингтона на боротьбу з ФАРК - угрупованням, яке США і ЄС вважають терористичною організацією. Підозрюється, що члени ФАРК займаються наркоторгівлею, а також утримують сотні заручників з метою отримання викупу або якихось політичних вигод.

У свою чергу, президент Венесуели Чавес неодноразово безпосередньо контактував з представниками ФАРК, зокрема з її вбитим лідером.

У середу американські офіційні особи висловили впевненість у тому, що кризу буде вирішено мирним шляхом.