Україна й Польща встановили безвізовий режим

195
Україна й Польща встановили безвізовий режим

Україна й Польща узгодили правила малого прикордонного руху. Про це сьогодні журналістам повідомив заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлисеєв.

"Ми узгодили зони, в рамках яких громадяни відповідно і України, і Польщі матимуть можливість подорожувати без віз, лише на підставі окремих посвідчень", - сказав К.Єлисеєв, якого цитує ЛІГАБізнесІнформ.

К.Єлисеєв висловив сподівання, що до кінця цього року Польща здійснить усі необхідні внутрішні процедури для того, щоб угода про малий прикордонний набрала чинності з початку наступного року.

К.Єлисеєв також повідомив, що вдалося домовитися з польською стороною про те, щоб зона малого прикордонного руху мала охоплення території "плюс 30 кілометрів".

Видео дня

Замміністра пояснив, що раніше було підписано угоду про те, що зона малого прикордонного руху становитиме 30 км, однак українській стороні вдалося переконати ЄС і Польщу у виняткових випадках збільшувати зону, що охоплює малий прикордонний рух. "Ми пояснили, якщо зона буде до 30 км, то значна частина українських громадян буде позбавлена права прибувати на території республіки Польща", - підкреслив К.Єлисеєв.

Він також повідомив, що досягнуто домовленостей з Євросоюзом про продовження переговорів щодо розширення зони малого прикордонного руху до 50 км. К.Єлисеєв зазначив, що МЗС має намір провести переговори про зону малого прикордонного руху з Румунією.