Медведєв запропонував план реформування світової економіки

150
Медведєв запропонував план реформування світової економіки

Президент Росії Дмитро Медведєв запропонував план реформування світової економіки в умовах глобальної кризи.

Видео дня

Як передає Лента.ru, глава держави заявив, що в першу чергу необхідно підвищити ефективність загальносвітових фінансових інститутів, а також поліпшити їх законодавчу базу.

На думку Медведєва, необхідно також зміцнити стійкість фінансової системи за рахунок «множинності світових фінансових центрів і світових резервних валют». Раніше президент Росії неодноразово підкреслював, що в поточній фінансовій кризі винні США й та роль, яку економіка цієї країни займає в світі.

Президент Росії також підкреслив, що необхідно сформувати спеціальну систему управління ризиками із застосуванням сучасних технологій управління. Нові уніфіковані правила мають застосовуватися незважаючи на національні стандарти, вважає Медведєв.

Крім того, президент зазначив, що для розвитку світової фінансової системи необхідно придумати стимули до раціональної поведінки фінансистів. «До раціональної, тобто чесної, адекватної, зваженої та мотивованої. Це найбільш складне питання», - додав Медведєв.

Нагадаємо, що фінансова криза, що вибухнула в США, дуже швидко поширилася на країни Західної Європи, а від них - на більшість розвинених країн світу. Загальні втрати світу від кризи Банк Англії вже оцінив майже в три трильйони доларів. Росія тривалий час не відчувала на собі наслідків кризи, однак восени 2008 року він дійшов і до російських банків і компаній.

Із 2008 року в Росії розробляється модель перетворення Москви в один з регіональних фінансових центрів.

Нагадаємо, минулої неділі перший віце-прем'єр-міністр РФ Ігор Шувалов повідомив, що президент РФ має намір представити на саміті двадцяти найбільших економічних держав, який пройде 15 листопада у Вашингтоні, пропозиції зі зміни світової фінансової системи.