Авіакомпанії ЄС зобов'яжуть публікувати реальні ціни квитків

201
Авіакомпанії ЄС зобов'яжуть публікувати реальні ціни квитків

Із 1 листопада в Євросоюзі набирає чинності директива, що вимагає від авіакомпаній оприлюднювати на своїх Інтернет-сайтах одразу реальну вартість квитка з усіма зборами й податками.

Видео дня

Як передає УНІАН, директива передбачає, що повна ціна авіаквитків має демонструватися ще до початку бронювання квитка. Необов'язкові платежі також мають пропонуватися «чітко, прозоро й однозначно».

Директива також передбачає, що авіакомпанії в Євросоюзі має продавати однакові квитки за однаковою ціною в усіх країнах-членах ЄС.

Нове законодавство також розширює права країн-членів щодо припинення й відкликання ліцензій для авіакомпаній. Тепер країни-члени Євросоюзу матимуть право робити це в разі, якщо оператор припиняє виконувати вимоги європейського законодавства, зокрема про надання фінансової інформації з метою зменшення кількості банкрутств нових авіакомпаній.

Нагадаємо, в травні Єврокомісія оприлюднила дані проведеного дослідження, в ході якого було встановлено, що 58% веб-сайтів авіакомпаній не повідомляють повну ціну вартості квитка перед початком процесу бронювання, ще на 49% сайтів було виявлено ознаки нечесної поведінки, зокрема наперед включено в квиток послуги авіакомпаній, які не є обов'язковими.

Серед таких веб-сайтів – сайти найбільшого в Європі бюджетного перевізника компанії Ryanair, фінської Blue 1 та «Австрійських авіаліній».