Україна – в топ-10 експортерів зброї

168
Україна – в топ-10 експортерів зброї

Україна за результатами 2000-2007 років зайняла 10 місце серед основних постачальників озброєнь і військової техніки, продавши за кордон зброї на 5,5 млрд дол. Такий висновок випливає з даних, опублікованих у щорічному звіті дослідницької служби Конгресу США (Congressional Research Service), повідомляє «Дело».

Видео дня

Постачання зброї Україна здійснює приблизно в 30 країн.

«Для України експорт зброї на 1,5 і 2 мільярди доларів щорічно — не межа, якби робота оборонного комплексу була збалансована», — вважає експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

За його словами, якби Україна витрачала на внутрішнє озброєння 700-800 мільйонів доларів на рік (замість нинішніх 100-150 мільйонів), то продажі на зовнішньому ринку різко зросли б.

«Якщо ж підходи до озброєння власної армії не буде змінено, то через кілька років Україна здасть свої позиції на зовнішньому ринку», — попереджає експерт.

Водночас, першу позицію в списку продавців військової техніки, за даними конгресменів, посіли Сполучені Штати. У XXI столітті країна заробила на поставках озброєнь близько 123 мільярдів доларів.

Друге місце в списку торговців зброєю, складеному Конгресом США зайняла Росія. Цій країні підконтрольні 17,4% ринку. Із 2000 року країна продала зброї на 62 мільярди доларів, за минулий рік — на 10,4 мільярда.

Третю позицію за результатами семи років зайняла Франція. Її показник — 29,2 мільярда доларів.

Даних про закупівлі Грузії, які цікавлять останнім часом весь світ, у звіті конгресу не надано.