Умови кредиту МВФ: піднімати не зарплати, а ціни на газ

189
Умови кредиту МВФ: піднімати не зарплати, а ціни на газ

Меморандум між українськими Кабміном, Нацбанком і Міжнародним валютним фондом (МВФ) загрожує для громадян цілою низкою найнеприємніших наслідків.

Як випливає з документа, текст якого має в своєму розпорядженні видання «Коммерсант-Украина», за умовами надання $16,5-мільярдного кредиту Україна майже на три роки потрапить під вплив МВФ, зобов'язуючись проводити запропоновані ним реформи.

Видання зазначає, що і МВФ, і українська влада не поспішають повідомляти умови виділення кредиту, подробиці обіцяють оприлюднити після ратифікації кредиту радою директорів МВФ.

Видео дня

Водночас, пише видання, разом з озвученими в процесі депутатської полеміки у Верховній Раді умовами кредитування на зразок того, що Кабмін зобов'язується два роки не збільшувати мінімальну зарплату до рівня прожиткового мінімуму, переглянути умови індексації соціальних виплат і не підвищувати в грудні 2008– січні 2009 року зарплати працівникам бюджетної сфери, існують також інші, не менш неприємні.

Як випливає з документа, серед енергетичних умов МВФ: з 1 грудня 2008 року до кінця 2011 року зрівняти ціни на газ внутрішнього видобутку, який споживає населення, й імпортний газ, що означає зростання цін на нього для споживачів до рівня світових; знизити дотування вартості імпортного газу, що споживається тепловими комунальними підприємствами до 1 липня 2010 року.

Така реформа проводитиметься лише «після консультацій із Всесвітнім банком», що зможе «загальмувати споживання газу».

Також найближчим часом Кабмін Має підготувати список компаній для приватизації в кризовому 2009 році й земельний ринок до продажу земель сільськогосподарського призначення. При цьому додаткові доходи від приватизації на вимогу МВФ держава має направити на зниження фіскальної бази.