Луценко хоче бути жирнішим за Президента

267
Луценко хоче бути жирнішим за Президента

Нещодавно під час чергування під генпрокуратурою, коли Ющенко призначав Піскуна, депутати «Нашої України» від радості, в пориві щирості поскаржилися «Обозревателю» на непомірні амбіції Юрія Луценка. Вони стверджували, що Президент з людини міністра зробив, рейтинг йому накрутив, а він, невдячний, бажає загребти непомірну кількість місць в передвиборчих списках мегаблоку.

Сьогодні «Обозреватель» сам переконався, що амбіції Юрія Вітальовича таки неабиякі. Він, зокрема, щиро впевнений, що його представництво в мегаблоці повинно істотно перевищувати представництво Президента.

«Обозреватель» дізнався про ці пікантні деталі після прес-конференції лідерів «Народної самооборони». На одній з фотографій після прес-конференції Луценко «засвітив» папірець з пропозиціями щодо формування мегаблоку. Ці пропозиції, вірогідно, готували для Юрія Віталійовича його помічники.

Назву для нього лідери НС пропонують не вельми оригінальну: «Блок НСНУ – Народна самооборона». Тут двічі проявилася природна скромність колег Луценка по партії – «Нашу Україну» він пропустив уперед, ще й дописав, що назву можна уточнювати. А іншим партіям пощастило менше (Рух, УНП, ХДС, УРП- «Собор») записані в дужках, через кому, та ще й завершувалися принизливим «і т.д.».

Найцікавіше, звичайно, не форма, а зміст. А точніше - квота кожної партії у виборчому блоці. Для НСНУ Луценко пропонує 60-65%, Народній Самообороні -25-30%, всім іншим 10-15%.

В кінці приписка, що остаточний варіант вирішується під час переговорів лідерів за участю Президента.

Таке представництво Юрій Віталійович обґрунтовує рейтингами політичних сил. За даними «Народної Самооборони» ця політична сила може розраховувати на 4-5%. Першу п’ятірку Луценко пропонує формувати за принципом особистої популярності. Хто яку має популярність - документ не уточнює.

Виборчий список пропонується ділити на три сегменти. З 6 по 50 (це, певно, однозначно прохідний сегмент), з 51 по 100 (вірогідно прохідний сегмент), нарешті місця з 101 по 151 - умовно прохідний сегмент.

Далі згідно тексту стає зрозумілим, що в кожному з цих трьох сегментів виділяються місця для квоти Президента. «Для прикладу, в перший сегмент потрапляє 25 кандидатів від НСНУ, 12 від Народної Самооборони, по 3 Рух та УРП, по 1 з УНП «Собор» та ХДС та 4 кандидати від Президента», - йдеться в документі. А чому Президенту лише чотири? – Отож, Віктор Андрійович у підсумку по своїй квоті зможе провести в Парламент лише 7-8 своїх людей, це трохи більше, ніж в Конституційний Суд. При такому варіанті, йому лише залишається сподіватися, що певну частину його родичів та близьких друзів візьме на утримання НСНУ.

Хоча Луценко тут знову скромно уточняє, що співвідношення, може бути й іншим. В кінці документу - певно, щоб не ображати дрібні партії він - пропонує ще один робочий варіант назви блоку «Блок «Наша Україна» - «Народна Самооборона» та «Українська правиця».