Они нюхают клей и питаются объедками. Спасите своих детей!

2,3 т.
Они нюхают клей и питаются объедками. Спасите своих детей!

Проект «Діти вулиці» діє у шести містах України: Львів, Донецьк, Хмельницький, Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ. Також заплановано впровадження проекту у Рівному та Одесі.

Більша частина з 10,3 мільйонів українських дітей знаходяться у важких життєвих обставинах.

Сьогоденна ситуація в державних інституціях, де на 30 дітей працює одна няня унеможливлює надання достатньої опіки дитині.

Дитина, яка за ціле своє недовге життя мала лише негативний досвід спілкування із дорослими, агресивно та критично настроєна до працівників державних служб, органів міліції, притулку, інтернату чи будь якого державного чи недержавного закладу.

Перший крок, який потрібно зробити у напрямку допомоги цим дітям, - це здобути їх довіру і повернути їм відчуття того, що про них хтось турбується.

Вікова категорія дітей вулиці різна. Більшість - діти шкільного віку від 6 до 16 років (76%), дошкільнят є в середньому 13% і 11% підлітки віком старше 16 років.

Зростає кількість людей залежних від алкоголю та наркотиків, сімей, де відбувається насилля над дітьми.

Більшість дітей намагається втекти з державних установ і повернутися на вулицю.

Близько 80% малолітніх бродяг це хлопці.

Половина Дітей Вулиці мають постійне місце проживання, де періодично живуть із родичами або опікунами.

При цьому переважна більшість дітей-бродяг є з неблагополучних сімей, приблизно половина – з неповних сімей, і лише кожна десята дитина – кругла сирота.

Майже 50% дітей не ідентифікують себе з рідною сім’єю та не бажають повертатися додому.

Основні причини втеч з дому це алкогольна чи наркотична залежність батьків чи родичів, жорстоке поводження та фізичне насилля в сім’ї, глибока матеріальна скрута в сім’ї, перенаселення квартир, велика кількість членів сім’ї, аморальний спосіб життя батьків чи інших членів сім’ї, сексуальне насилля в родині тощо.

Орієнтовно 10% вуличних дітей закріплені за державної школою інтернатом або сиротинцем.

Кожна сьома дитина опинилась на вулиці через порушення її житлових та майнових прав.

Серед Дітей Вулиці 20% є немісцевих дітей, які приїхали із інших міст та регіонів.

Серед відвідувачів притулків лише 30 відсотків умовно можна вважати здоровими.

Найбільш поширеними хворобами є захворювання органів дихання, шлунково - кишкового тракту, шкіри, венеричні хвороби. Типові явища – вживання алкоголю, паління, токсикоманія, ранні статеві стосунки, дитяча проституція і, як наслідок, ВІЛ / СНІД.

Проект Допомогти Дітям Вулиці здійснюється Карітасом України та Європейським Рухом в Україні (www.europeanmovement.org.ua) Адреса проекту www.kids.net.ua   фото ОБОЗ та надані проектом «Допомогти Дітям Вулиці» www.kids.net.ua