newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Роман Скрипін не вважає відставку Геращенко несподіванкою

 Роман Скрипін не вважає відставку Геращенко несподіванкою

Коментар Романа Скрипіна, медіа-директора РБК-Україна щодо відставки речника Президента.

Попри красиву лексику про передачу м’яча та вірність команді та дружніх стосунках, не широкому загалові відомо, що всередині Секретаріату складалися непрості взаємини.

Прихід нового очільника Секретаріату став, думаю, тією крапкою в біографії Ірини Геращенко як прес-секретаря Президента.

Хоча й попередник Балоги - Рибачук не був помічений в симпатіях до неї. Я можу лише уявити емоційний стан Ірини, оскільки вона просто вжилася у свою посаду. Пройдено поруч з Ющенком не мало часу і не завжди це було кабінетно-коридорне життя в Секретаріаті. Згадаймо хоча б донецьку «Юність».

Видео дня

З іншого боку, Секретаріатне життя дуже швидко сприяло не найліпшим трансформаціям багатьох людей.

До позитивів роботи можна віднести фактичне скасування цензури з Банкової.

Утім, журналістам малозрозумілими були апеляції до необхідності враховувати так звані національні інтереси, що читалося ними як бажання Секретаріату оминати гострі теми або не звертати увагу на скандали.

Це відбувалося за фактичної відсутності ефективних та своєчасних відповідей на виклики, які дарувала вже загадана свобода слова.

Окрім того, мали місце якісь преференції тим чи іншим засобам масової інформації при формуванні так званих «пулів». На пам’яті найнеприємніший момент, коли я працював ще на «5-ому каналі»: записали інтерв’ю Ющенка, проте замість годинної розмови на виході було отримано півгодини. Замість того, аби чітко артикулювати причини таких скорочень, ми мали скандал на межі з образами. 5-ий більше не запрошували на запис подібних інтерв’ю, обмежившись лише «великими» каналами.

Замість того, щоби тримати пальму першості у найнагальніших питаннях трансформування медійного простору, у більшості випадків був застосований старий алгоритм попередньої системи. Це стосується, в першу чергу, Суспільного телебачення.

Під час парламентських виборів я відверто говорив що така поведінка призведе до поразки, що не можна у такий спосіб спілкуватися з медіа. Натомість наголошував, що не треба оперувати так званою «революційною доцільністю» та апелювати до державних інтересів, бо медіа – це не зброя. Це засіб комунікації. Не думаю, що був почутий.

І вже на останок, буквально вчора, коли Ірина заявила про свою відставку, РБК-Україна мало проблеми з присутністю журналіста агентства на селекторній нараді в «Укртелекомі». Довелося спілкуватися вже з пані Ларисою Мудрак, яка оперувала термінами «рейтинги» інформаційних агенцій та «покриття». На моє питання – у який спосіб вимірюються рейтинги та згадане покриття я адекватної відповіді не дістав. Натомість я пообіцяв долати подібні перешкоди в отриманні журналістами інформації усіма досяжними засобами, що моментально було оцінено моєю співрозмовницею як погрози. Як бачимо, в результаті усі охочі журналісти потрапили на подію. Їм забезпечили технологічно необхідний доступ до інформації. То, може справа не у приміщенні та рейтингах і «покритті»?

В будь-якому випадку, тепер наступнику чи наступниці Ірини Геращенко доведеться змінювати систему взаємин з пресою. Хотілося б, щоб вона була відкритою та зрозумілою.

Ірині хочеться побажати лише подальших успіхів, подолавши якнайшвидше цей малоприємний для неї період. В неї є дуже цінний досвід та купа контактів, які, без сумніву, вона використовуватиме.