У Львові свято: день народження “горбатого “Запорожця”

У Львові свято: день народження “горбатого “Запорожця”

Минулої суботи у Львові пройшло святкування 46-річчя “горбатого “Запорожця”, повідомляє кореспондент «Оглядача». У програмі свята, планувалося встановити рекорд України з місткості у салоні „Запорожця”, проте встояв попередній рекорд - 20 осіб. Цього року рекорд вдалося лише повторити.

Гостей свята частували 46-кілограмовим святковим тортом, а також тішили великою кількістю тюнінгованих моделей „Запорожців”. Закінчилося святкування урочистим проїздом „горбатих” по центру міста.

За словами організаторів дійства, друга частина святкування дня народження „Запорожця” з подібними акціями відбудеться 30 вересня на площі Міцкевича. Акція пройде в рамках відзначення 750-річчя Львова. Зокрема, в центрі міста відбудеться виставка „Запорожців”, а також спроба встановлення рекорду із місткості авто. Крім того, буде проведено «конкурс елеганції», на який запрошені власники антикварних машин з Польщі. А першого жовтня автомобілі вирушать в ралі замками Львівщини.

Видео дня

Клуб „АвтоЗАЗ-Козак” (який об’єднує власників “горбатих”) заснований 1983 року, це перший клуб такого типу в СНД, який має свої осередки у Рівному, Луцьку та Києві. Зараз у клубі налічується 26 машин, найстаріша – 1961 року випуску, найстарішим членом клубу є 70-річний львів’янин, а наймолодший – 14 років.

1 жовтня 1960 року Запорізький автомобільний завод випустив перший автомобіль марки „Запорожець”, який пізніше в народі отримав назву „горбатий”.