Міліція "хвора" на Садомазо, бо Луценком керує двічі судимий

Міліція 'хвора' на Садомазо, бо Луценком керує двічі судимий

25 вересня в інформагентстві «Інтерфакс» відбулася презентація нового проекту телеканалу СТБ «Правила життя» та круглий стіл на тему «Міліцейське свавілля», повідомляє кореспондент «Оглядача». Присутнім на презентації журналістам автори проекту продемонстрували документальний фільм з п’яти історій про катування, де демонструвалося, як з невинних людей вибивали зізнання і засуджували за не скоєні злочини.

На так званому «круглому столі» був присутній заступник міністра внутрішніх справ Олександр Новіков, який керує у міністерстві питаннями кадрової політики та внутрішньої безпеки. Він висловив своє незадоволення роботою міліції та судів, які поновляють на робочому місці правоохоронців, яких спіймано на місці злочину. Це, на думку заступника міністра, одна із проблем, яка не дозволяє наповнити міліцейські ряди якісно новими кадрами.

Видео дня

На думку Новікова, ситуація зараз змінюється, найближчим часом українські міліціонери будуть стажуватися у американських колег, і це має покращити якість роботи правоохоронних органів. Нинішню роботу замміністра внутрішніх справ оцінює дуже низько. «У Європі ХІХ ст. міліція була краще оснащена, ніж наша» - заявив Олександр Новіков.

Також на круглому столі був присутній і голова комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Стретович. На його думку, головна проблема міліції в тому, що вони не сприймають підозрюваних як людей, що призводить до гибелі чи каліцтва затриманих. Так Стретовича збентежив той факт що ДАЇшники так наздоганяли п’яного водія, що просто загнали його в річку, потопивши разом з машиною, і не роблять з цього жодних проблем.

Стретович відзначив, що реформування правоохоронної системи – процедура набагато складніша, ніж здається. А найбільшою проблемою є те, «що кожен новий начальник, якого вигнали за зловживання з одного місця, переходить на інше, і за собою приводить усю свою команду, яка покривала його злочини».

Також Стретович нагадав Олександру Новікову, що згідно закону про міліцію, міліціонера можна усунути з посади просто висловивши недовіру.

Представник комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Григорій Омельченко заявив, що існуючу уже більше десяти років правоохоронну систему буде викорінити дуже непросто, «адже до цього часу, по суті, і прокуратура, і податкова, і МВС працюють так само, як і за часів Союзу.

Григорій Омельченко також відзначив, що існує і морально-етична проблема міліції, яка зводиться до того, що керівниками МВС, МінОборони і Мін’юсту керує людина з кримінальним минулим.

На його думку, необхідно найближчим часом створювати програму реформування правоохоронних органів, створення окремого слідчого комітету, що не буде залежати а ні від МВС, ні від ГПУ, створення національного бюро розслідувань замість СБУ. Щоб реалізувати таку реформу, на думку Омельченка, необхідно лише виявлення рішучої політичної волі Президента.