Лютий ворог Медведчука охоронятиме спокій Ющенка

Лютий ворог Медведчука охоронятиме спокій Ющенка

В радянські часи, наприклад, коли преса була підконтрольна ЦК КПРС, громадськість могла дізнатися про наближеність того чи іншого політика до генсека за розташуванням на Мавзолеї.

Нині увага до навколопрезидентської тусовки значно більша. Від людей, які заносять каву в кабінет Ющенка, носять йому пресу, організовують робочий графік залежить – ні багато, ні мало – доля країни.

Ротації в Секретаріаті назрівали давно. Ледь не з перших днів призначення Рибачука ходили чутки про його напружені стосунки із представниками західноукраїнської діаспори, які згуртовано і організовано протидіяли будь-яким посяганням їхні повноваження. Нарешті, тривалі чутки про відставку Олега Рибачука стали реальністю. На його місце прийшов Віктор Балога – донедавна глава МНС.

Видео дня

В політиці Віктор Іванович не новачок. Однак досі назвати його «зіркою» політичного Олімпу було важко. Він не намагався бути на перших ролях, не надто охоче «світився» перед телекамерами. Біографічна довідка напрочуд суха: Балога Віктор Іванович, 1963 року народження. Колишній успішний бізнесмен, який 1998 року за підтримки СДПУ(о) став мером міста Мукачеве. За рік його призначили головою Закарпатської ОДА. З СДПУ(о)перейшов в “Нашу Україну”. В 2005 році призначений міністром з питань надзвичайних ситуацій.

…Віктор Балога став відомий на всю державу двічі: коли вийшов з лав СДПУ(о), яка й зробила його перший раз губернатором Закарпаття, і оголосив про необхідність департизації – вихід чиновників з партійних структур, а власне з СДПУ(о), і вдруге як опозиціонер під час тривалої епопеї з виборами мера у Мукачеві, які знеславили Україну на весь світ, повідомляє про нього http://www.status.net.ua/releases/regiony/nova_vlada/220.html

Видання «Нашої України» газета «Без цензури», охарактеризувала його як вдалого керівника ющенківських штабів 2002-го и 2004 років, доброго організатора. Натомість серед мінусів видання називає його причетність до бізнесу та напружені стосунки з пресою. http://bezcenzury.com.ua/ua/archive/428/facts/442.html

Справді, бізнес – чудова кузня ворогів, і Віктор Іванович має бути «вдячний» своєму підприємницькому минулому за появу «заклятих друзів». «…Чувствовать себя комфортно в Закарпатье Виктору Балоге не дает, пожалуй, только один человек — земляк и постоянный конкурент Сергей Ратушняк», - розповідає «Деловая столица».

http://dsnews.com.ua/archive/print_ver.php?r_id=31&article_id=21084

В тому ж виданні знаходимо розповідь про зародження тісної дружби між двома Вікторами – Ющенком і Балогою. За версією видання, після сварки з Балогою у 2000 році, есдеки вимагали від тодішнього прем’єра Ющенка звільнення губернатора. Однак Віктор Андрійович відстояв Віктора Івановича. …

Що ж до війни з пресою, то тут варто згадати про його численні позови до ЗМІ. За версією «Паралель-медія», Балога «Известен большим количеством исков против местных СМИ на сотни тысяч гривен, из-за чего Балогу подозревали в том, что тот “расчищает” место на рынке для собственных изданий. На местную газету “Панорама” губернатор подал в суд, доведя небольшое издание почти до банкротства».

http://ll-media.info/cgi-bin/viewpbl.cgi?pbl=200608111206. А ще видання згадує про скандал довкола віли Балоги, яку він нібито збудував на місці спортмайданчика інтернату.

Злі язики стверджують, що міністерський портфель Віктор Балога заслужив за рятування життя Ющегнка. «Не таємниця, що саме екс-губернатор Закарпаття відіграв чи не найголовнішу роль у доставці Ющенка до австрійської клініки “Рудольфіннерхаус”, де президента від отруєння лікував колишній мукачівець та давній друг Балоги Микола Корпан, пише http://vgolos.com.ua/news/voda_u_richkah_lvivshchyny_pochala_spadaty__gidromettsentr_2369.html

Втім, ця версія видається сумнівною, оскільки свої претензії на право називатися «рятівником» заявляли Червоненко, Жванія, Третьяков і навіть Іван Плющ. Тож сказати напевне, що Віктор Балога причетний до лікування Ющенка не можна.

Так само не перевіреним є інший варіант Ще один варіант – Балозі це місце “організував” “шоколадний олігарх” Петро Порошенко: «Подейкують, що Балога здавна є протеже екс-керівника РНБО. Тепер же Порошенко, не погоджуючись із втратою впливу в державі, прагне до контролю основних посад у новому уряді. Аналітики сходяться в думці, що МНС, як і МВС та Міноборони, є найбільш ласим шматочком урядового пирога. Адже тут проходять найбільші грошові потоки нашої держави. Не виключено, що частина цих коштів може піти на фінансування передвиборної кампанії НСНУ», - писала «Аргумент-ВЛАДА» від 30.09.2005.

Видання "Олигарх.net" запевняє, що сходження до політичних вершин Віктор Іванович почав завдяки дорогому авто: «Своим вхождением в большую политику Виктор Иванович обязан… «Мерседесу». Он первым на Закарпатье купил эту престижную иномарку, чем обратил на себя внимание двух состоятельных киевлян, приехавших зимой 1997 года подбирать себе округ на выборы. Киевлян, арендовавших у Балоги его «Мерс» звали Виктор Медведчук и Григорий Суркис».

Згодом дороги Балоги та очільників СДПУ(о) круто розійшлися. «…Именно в борьбе с Медведчуком закалялся как политик Виктор Балога. И надо сказать, что делал он весьма успешно. Если помните, позиции СДПУ(О) во времена второго президентства Леонида Кучмы были настолько сильны, что конфликтовать с верхушкой этой партии было смерти подобно. Любой неугодный Медведчуку и компании политик автоматически оказывался «закатанным под асфальт» социал-демократическим катком. Балога не только выстоял, но и заставил Медведчука на какое-то время перейти в оборону», писав про цей конфлікт «Ура-інформ» http://ura-inform.com/ru/politics/2006/09/19/baloga

Есдеки досі не можуть забути Балозі його демаршу. А найдошкульніше для них є те, що він активно прсувається по владних щаблях, натомість соціал-демократи стрімко скотилися з владного Олімпу.

« Не успели высохнуть чернила на знаменитом меморандуме, в котором зафиксировано в том числе требование об отделении бизнеса от власти, как вместо бизнесмена Давида Жвании на должность министра МЧС назначен председатель Закарпатской областной государственной администрации Балога, который, по словам депутата, имеет отношение к бизнес-объединению "Барва", в которое входит все его окружение - "с родственниками, собаками и кошками», - жаловался Нестор Шуфрич «Подробностям»

http://podrobnosti.ua/

Натомість соратники Віктора Івановича відгукуються про нього із неабияким захопленням. «Нині є порозуміння з багатьох питань з секретаріатом Президента, Кабміном. – Я щиро вдячний за те, що Балога, перейшовши працювати міністром МНС, не забуває Закарпаття і нарешті вирішуються питання, які ми не могли зрушити місяцями, направляючи не один лист до Кабміну, виступаючи неодноразово на міжвідомчих комісіях. Зокрема, зрушено питання преміксу (шкідливих відходів з Європи, які роками складувалися в Берегівському районі Закарпаття – авт.), половину його вже завантажилиу вагони. Робота непроста, бо багато розсипано, тому процес затягується, але ближчим часом премікс вивеземо. Треба лише вирішити, чи необхідно його знищити чи можна використовувати у виробництві. Результати експертизи є, але поки не буде повністю оплачено її вартість (340 тис. грн.), їх не віддають. На основі цих результатів буде прийнято рішення міжвідомчою комісією: куди далі премікс направити», - вихваляв Балогу Глава Закарпатської ОДА Олег Гаваші (http://www.status.net.ua/releases/regiony/nova_vlada/2070.html)

Дехто вважає, що Віктор Балога має своєрідний астральний контакт з Президентом, вгадуючи його думки: «Министр МЧС Балога ловит президентские мысли, что называется, на лету. После того как Виктор Ющенко побывал в ЧАЭС и увидел убогий быт чернобыльских самосёлов, Балога тут же дал команду своему куму, губернатору Закарпатья Гаваши организовать отправку гуманитарного груза в Чернобыльскую зону.

Первая партия 100-тонной (!) гуманитарки на 10 автомобилях уже была доставлена». http://zvisti.com.ua/info.php?id=1910

Однак відкинемо цю антинаукову гіпотезу, натомість поглянемо на світ реально. Найбільшу симпатію Президента можна завоювати зовсім не війною з «есдеками» і не годуванням чорнобильців. Свою максимальну лояльність до глави держави можне виявити в інший спосіб.

«…Після завершення освячення Віктор ЮЩЕНКО набрав з ополонки у водоймі неподалік церкви свяченої води, а потім, згідно з народним звичаєм, викупався у хрещенській воді. Для Президента України купання на Водохреща є вже доброю традицією. До ставка вела посипана соломою доріжка, по якій мали пройти всі, хто хотів купатися. Крім Глави держави, у крижаній воді скупалися також Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО, прем’єр-міністр Юрій ЄХАНУРОВ, міністр культури і туризму Ігор ЛІХОВИЙ, міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктор БАЛОГА, голова Державної податкової адміністрації Олександр КІРЕЄВ», - розповідав Урядовий портал http://kmv.gov.ua/print/news.asp?Id=61075

Як би там не було, сьогодні фактом є головування Віктора Балоги в Секретаріаті Президента. Найпублічніша посада з усіх тих, які Віктор Іванович обіймав раніше. Досі він намагався сторонитися преси і всіляко працював над тим, щоб ЗМІ теж його цуралися. Відтепер з акулами пера доведеться дружити. Чи зможе він пройти цей іспит – переконаємося вже найближчим часом.