Журналісти вимагають від Медведька посадити намісника Лаври

Журналісти вимагають від Медведька посадити намісника Лаври

Медіа-профспілка оскаржує рішення Прокуратури міста Києва, яка відмовила у порушенні кримінальної справи за фактом нападу на знімальну групу „5 каналу” з боку служителів Києво-Печерської Лаври на чолі з архієпископом Павлом, що стався 28 серпня 2006 року.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба медіа-профспілки.

«Ми оскаржуємо результати поверхової дослідчої перевірки в Генеральній прокуратурі», - каже Михайлина Скорик, голова Київської незалежної Медіа-профспілки.

За її словами, слідчі не врахували всі обставини конфлікту, не дослідили наявні докази й не провели необхідні дослідчі дії. „У листі-відповіді столичної прокуратури про відмову передавати справу до суду міститься інформація лише про те, що цей конфлікт стався між журналісткою, отцем Павлом й «невідомими особами у рясі». На наш погляд, Прокуратура міста Києва була зобов’язана провести всі необхідні дії в рамках дослідчої перевірки й встановити, хто є тими «невідомими особами у рясі», – сказано у скарзі за підписом Михайлини Скорик, надісланій сьогодні на ім’я Генпрокурора Олександра Медведька.

„На підтвердження того, що під час конфлікту було багато людей, які можуть дати свідчення в цій справі, слугує любительський відеозапис інциденту, здійснений випадковими туристами”, - додає голова КНМП.

Медіа-профспілка також звертає увагу Генпрокурора на те, що столична прокуратура створила дуже небезпечний прецедент. „У результаті поверхової і непрофесійної перевірки, проведеної підлеглим Вам прокурором у справі за участю журналістів (яка, на нашу думку, може містити ознаки злочину проти журналістів і незаконного обмеження свободи слова), фактично створено ще один прецедент фізичної розправи над неугодними журналістами”, - сказано у скарзі.

Нагадаємо, що 28 серпня 2006 року на території Києво-Печерської Лаври стався конфлікт між знімальною групою «5 каналу» і представниками церкви на чолі з настоятелем Києво-Печерської Лаври архієпископом Павлом. Владика та невідомі люди силоміць відібрали у знімальної групи відеокамеру, вилучили касету і завдали тілесних ушкоджень оператору Плотнікову.