Пинзеник може перевершити самого Михайла Коцюбинського

Пинзеник може перевершити самого Михайла Коцюбинського

21 вересня на «Оглядачі» відбулась веб-конференція лідера партії «Реформи і порядок» Віктора Пинзеника.

Як Ви вважаєте, коли і ким була допущена перша помилка помаранчевої команди, яка відкрила двері ПР?

Головна проблема помаранчевої команди — це взаємне поборювання, з’ясування стосунків, яке, на жаль, почалось майже відразу після приходу до влади.

Чи вірити Ви в Бога і яку Церкву відвідуєте?

Так. На жаль, відвідую церкву в основному по святах.

Судячи по активних діях «регіоналів» щодо пенсій і виплат, українцям в 2007 р. доведеться затягнути пояси? На Вашу думку, що нас чекає?

Видео дня

Очевидні наміри нової владної структури — переорієнтувати доходи суспільства не в інтересах більшості громадян, а в інтересах обраних бізнес-структур. Це виражається як в обмеженні соціальних виплат, так і в політиці оподаткування, так і в розподілі коштів бюджету.

Зачем Виктору Пинзенику поливать грязью следующий Кабмин? Или эта традиция такая?

В лютому минулого року ми на два місяці закрились в кабінетах, інколи навіть ночували в міністерстві, розбирались з ситуацією і шукали рішення, бо ситуація в країні була на грані обвалу. І тільки через два місяці ми сказали людям: ми знайшли рішення, обвалу не буде, будуть виплачені всі пенсії, і ми зробимо додаткові кроки для подолання бідності. Ми ці рішення знайшли і їх оприлюднили. На жаль, нинішнє керівництво Мінфіну, з першого дня, не розбираючись у ситуації, почало робити політичні заяви, не утруднюючи себе хоча б заглянути у цифри бюджету.

Разом з Ющенком ви програли все. Ви здали усі наші переможні принципи. Всім вам потрібно піти геть і так, щоб більш не бачити. Будь ласка, зробіть це.

Найбільший опонент Пинзеника — сам Пинзеник. Самооцінка є невід’ємним моїм атрибутом. Я спокійний за свою роботу в Міністерстві фінансів. Я відстоював ті цінності, які декларувались, за які боролись люди, я робив це і завжди буду робити, незалежно від того, де я буду.

Чому уряди, до складу яких Ви входили, так і не ініціювали ніяких системних змін у сфері податкового законодавства, регуляторної, митної політики і т.д.?

Ми почали наводити лад в податковому законодавстві, ми забезпечили рівність в оподаткуванні, скасувавши чимало податкових пільг. Ми робили кроки по автоматичному механізму відшкодування ПДВ. Ми не завершили цю роботу до кінця, але прогрес був очевидний. Зроблений прогрес і в регулятивних речах. Не вдалось зробити все, бо тут ще великі авгієві конюшні.

Чим займається зараз партія «Реформи і Порядок»? Чи проводить ця партія активну роботу?

ПРП знаходиться зараз в опозиції до уряду та «антикризової» коаліції. І це, в першу чергу, визначатиме характер її роботи.

Скажите, пожалуйста, кто вам готовил аналитику и какие спецы с вами работали?

З перших днів роботи в уряді я зламав існуючу систему подання інформації. Вона була вкрай незручна для мого особистого сприйняття, а також розуміння суспільством. Тому ми її зламали. Робили це молоді кваліфіковані люди.

Чи продовжуєте Ви викладати у Вузах? Чи буде продовження Вашої книги «Коні не винні»?

Я працював з студентами навіть будучи міністром. Правда, вдавалось це тільки в суботу і неділю. Звичайно, я буду це робити і зараз. Мені дуже подобається працювати з молодими думаючими головами.

Що стосується нової книги — можливо… Але вона спочатку має визріти в мене в голові.

Чи готові ви працювати тіньовим міністром фінансів? Як взагалі ставитеся до інституту тіньового кабміну?

Опозиційний уряд — це нормальний інститут опозиційної діяльності. Я добре ставлюсь до такого інституту. Але мають бути забезпечені відповідні законодавчі основи для його діяльності. В першу чергу, доступ до інформації.

Всі відповіді Віктора Пинзеника читайте тут.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ