"Наша Україна" звинуватила Януковича у заколоті

189
'Наша Україна' звинуватила Януковича у заколоті

Повернення Урядом Януковича низки Указів Президента України грубо порушує Конституцію України. Про це говориться у заяві фракції блоку "Наша Україна", поширеній прес-службою блоку.

“Горе-юристи” з урядової канцелярії аргументували свої антизаконні дії малознайомим українцям поняттям “контрасигнація”. Цим специфічним юридичним терміном намагаються прикрити дії, які за своїми наслідками прирівнюються до антидержавного заколоту", — заявляють у НУ.

"Нашоукраїнці" обурені, що "рішення про повернення указів Глави Держави було здійснене “тишком-нишком” при повному порушенні всіх можливих процедур і не обговорювалися на засіданні Кабінету Міністрів України. Прем'єр-міністр зобов'язаний завізувати президентські укази, тим самим підтверджуючи, що він знає про ці укази і бере їх до виконання. Іншого тлумачення поняття контрасигнації у світовій юридичній практиці не існує. До того ж Міністерство юстиції України не давало рекомендацій Прем’єр-міністру щодо повернення указів Президента України".

Видео дня

У зв’язку із цим “Наша Україна” заявляє, що не допустить екстремістських антиконституційних дій з боку будь-яких інститутів влади або політичних сил.

"Ми вимагаємо призначення службового розслідування в Секретаріаті Кабінету Міністрів і покарання винних посадових осіб без оглядки на ранги та посади. Вимагаємо від Прем’єр-міністра дати політичну та адміністративну оцінку діям своїх підлеглих. У випадку, якщо наших вимог не буде дотримано ми залишаємо за собою право на захист Конституції і Президента будь-якими незабороненими законами засобами", — йдеться у заяві фракції.