Ющенко вибив у Януковича гроші для суддів

Ющенко вибив у Януковича гроші для суддів

Відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з суддями Верховного Суду України.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

У своєму виступі Глава держави приділив особливу увагу судовій реформі, яка має стартувати наступного року. Безперечно, зазначив він, йдеться про процес не одного року, але розпочинати його треба із складення чіткого та конкретного переліку завдань, що мають бути виконані протягом 2007 року. На переконання Президента, є кілька «статусних речей», особливо важливих для успішної реалізації реформи. Серед них – гідний соціальний статус суддів, питання матеріального та фінансового забезпечення судів, формування ефективної системи моніторингу та механізму виправлення судових помилок з боку ВСУ. «Ви будете першими партнерами у формуванні основ судової реформи», – сказав Президент, закликавши присутніх більш активно долучатися до цього процесу.

Видео дня

Говорячи про фінанси, В. Ющенко запевнив суддів, що в Бюджеті-2007 будуть закладені кошти для забезпечення регулярного фінансування суду. «Думаю, в цьому питанні буде порядок. Це не повинно бути проблемою, тому що інакше це буде розглядатися як форма тиску на незалежний суд», – сказав він, додавши, що вчора мав розмову щодо фінансового забезпечення судів з Прем'єр-міністром Віктором Януковичем та міністром юстиції Романом Зваричем.

У своєму виступі Президент також наголосив на важливості таких ключових для здійснення високого судочинства речей як відповідальність суддів та їх незалежність. «Крок за кроком ми маємо піднімати статус судді, робити його недоступним для спекуляцій, у тому числі політичних», – сказав він. Ще одним значущим питанням В. Ющенко назвав необхідність зміцнення довіри громадян до судових органів – а це станеться лише завдяки справедливим діям суддів.

«Я б хотів подякувати всім, хто тримає на висоті своє професійно кредо», – сказав В. Ющенко, відзначивши, що судді ВСУ, безперечно, мають усвідомлювати свою виняткову місію у становленні незалежної та демократичної України.

У свою чергу, в. о. Голови ВСУ Петро Пилипчук від імені всіх суддів Верховного Суду запевнив Президента, що всі вони усвідомлюють необхідність судової реформи. На їх переконання, починати її треба з підвищення якості правосуддя та оперативності розгляду справ, зокрема, через внесення змін до існуючих нормативних документів, ефективну кадрову політику та стабільне фінансування судової гілки влади.

Наприкінці зустрічі Президент згідно зі своїм Указом від 19 серпня 2006 року вручив державні нагороди за вагомий внесок у розбудову правової держави та високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян.

У зустрічі також взяв участь перший заступник Глави Секретаріату Президента Арсеній Яценюк.