Томенко не хоче недоторканного Януковича

Томенко не хоче недоторканного Януковича

«Замість того щоб адекватно реагувати на суспільні ініціативи щодо скасування недоторканності і пільг посадовцям, Секретаріат Кабінету Міністрів, пропонує поширити надати Прем’єр-міністру право недоторканності». Так народний депутат України Микола Томенко прокоментував наявну в проекті Закону «Про Кабінет Міністрів України», підготовленого у Секретаріаті Кабінету Міністрів та розповсюдженого на вчорашньому засіданні уряду, норму, якою встановлено, що «Прем’єр-міністр України на час виконання своїх повноважень користується правом недоторканності» (п. 4 ст. 45 проекту Закону).

Досить дивним, зазначив Томенко, є сам факт появи такої пропозиції у той час, як в суспільстві вкрай негативно сприймаються наявні правові норми щодо недоторканності окремих посадових осіб, зокрема, народних депутатів, а також наявність у них необґрунтованих пільг. Адже наявність цієї норми спричиняє фактичну безконтрольність і недосяжність для правоохоронних органів певних посадових осіб.

фото Толстыйц и Тонкий/ОБОЗ

Видео дня

Томенко нагадав, що закон, який встановлював недоторканність для депутатів місцевих рад, було скасовано саме через негативне сприйняття суспільством ідеї «недоторканності». Він також зауважив, що надання права недоторканності для Глави Уряду не передбачене нормами Конституції України.

Микола Томенко звернув увагу звернув увагу і на ряд інших необґрунтованих пільг для урядовців, які можуть бути закріплені з прийняттям цього закону. Зокрема, для колишніх членів Кабінету Міністрів пропонують призначати пенсію у розмірі від 70 до 80 відсотків заробітної плати. Враховуючи те, що зарплати урядовців зараз сягають в середньому близько 20 тисяч гривень, їх майбутні пенсії будуть становити 14 000 гривень і вище. При цьому у разі зміни заробітної плати працюючих урядовців, розмір пенсій колишнім урядовцям також перераховуватиметься.

Необґрунтованою, на думку народного депутата, є і пропозиція щодо виплати, у разі виходу на пенсію члену Кабінету Міністрів України грошової допомоги у розмірі 12 місячних посадових окладів (що становитиме близько 250 тисяч гривень). «Поряд зі скороченням соціальних програм, уряд Януковича не забуває потурбуватися про виділення бюджетних коштів для встановлення надвисоких пенсій для урядовців», зазначив Томенко. Він висловив сподівання, що після доопрацювання Закону про Кабінет міністрів із його тексту зникнуть норми, які розширюють коло «недоторканних» посадових осіб та ведуть до збільшення числа «елітних» пенсіонерів.