Ющенко зробить кримчан поліглотами

Ющенко зробить кримчан поліглотами

Щойно в Секретаріаті завершилося засідання Ради національної безпеки та оборони. По завершенню засідання до журналістів вийшов Президент Віктор Ющенко. Він повідомив про коло питань, які були на порядку денному. Зі слів Ющенка можна дійти висновку, що максимум часу Рада приділила кримським проблемам.

Зокрема, розглядалося питання розподілу землі. Глава держави визнав, що проблемність цього питання полягає в недостатньому контролі держави за процесом розподілу землі. За його словами, «на сьогодні в Криму в межах населених пунктів проведено інвентаризацію 35% земель, а поза межами населених пунктів – 40%».

Після дискусії члени Ради вирішили проводити щоквартальний контроль за урегулюванням земельного питання в Криму.

Видео дня

Іншим наболілим питанням, яке розглядалося на засіданні РНБО, була проблема організації освіти на території Криму. Президент звернув увагу журналістів на ситуацію, коли 50% населення Криму є росіянами, однак 93% шкіл є російськомовними. Загалом в Криму 600 шкіл, однак на 25 % українського населення – лише 7 україномовних. А на 15% кримських татар – в Криму 15 шкіл.

Ющенко зазначив, що за статистикою лише кожна 9 дитина з родини кримських татар може вчитися рідною мовою. Презид6ент наголосив, що не хоче політизації цього питання, але хоче забезпечити можливість вивчення у школах декількох мов.