Як Віктор Андрійович покохав Віктора Федоровича

Як Віктор Андрійович покохав Віктора Федоровича

Лічені години відділяють Віктора Федоровича Януковича від оволодіння омріяним кріслом глави уряду. Без перебільшення, тепер саме він вважатиметься керівником держави, керманичем, адже згідно оновленої Конституції, повноваження Президента країни значно зменшені на користь інших владних інститутів.

Видео дня

Саме ця обставина мала б змусити українців уважніше придивитися до постаті українського канцлера. Звичайно, немає сенсу вкотре повертатися до буремної юності Віктора Федоровича, до сумнозвісного «яєчного теракту» з тупим твердим предметом, до особливостей граматики тощо. Про сумне і комічне в житті ЯВФ дуже багато сказано.

Але все це – лише деталі, незначущі епізоди у непересічній біографії Віктора Федоровича. Безумовно, вже найближчим часом він здійснить справжню революцію в свідомості українців. Зумів же він докорінно змінити ставлення до себе у Тараса Чорновола, Ганни Герман, інших визначних постатей сучасності. Та що вже казати про політичну дрібноту, якщо сам Президент, який рідко змінює ставлення до людей (приклад Порошенка, Мартиненка, Жванії – кращий тому доказ) за якихось півтора року докорінно змінив свої погляди на цю людину.

Ми наводимо висловлювання Віктора Ющенка про свого політичного опонента, сказані ним на теледебатах 21 грудня 2004 року. З того часу минуло менше двох років, але які разючі відбулися метаморфози!

…Ви ж є Кучма-3, ви його краща дитина. Ви сьогодні таке говорите про Президента (Кучму). Не плюйте в криницю, з неї прийдеться ще пить. Ви ж є єдиним кандидатом від цієї влади. Це країна була обвішана вашими «біг-бордами», де вас характеризували як «надійного та послідовного».

…Я солідарний в одному: пора вже дійти до того, щоб українського Президента обирали не в Москві. І ті вояжі чи в Крим, чи в Москву принижують будь-якого кандидата від незалежної України. Це питання відноситься і до Москви і до Брюсселя, і до Варшави.

…І коли він програє, він не має бігти в Східну Україну, в два регіони і розігрувати карту сепаратизму, федералізму, намагатися створювати «Південно-Східну автономну республіку».

…Вікторе Федоровичу, що нас з вами роз’єднує? Різниця між словом і ділом. Чого ця країна зараз без нового президента? З вашої вини! Тому що фальсифікації робили ви. Транзитний сервер не в мене стояв, а в Адміністрації Президента, де за його допомогою ваш Клюєв із Медведчуком десять днів дурили націю.

…У чому була проблема 21 листопада? В тому, що ви вкрали три мільйони голосів. Я образно кажу – чи ви, чи Клюєв, чи Медведчук із Клюєвим, чи ви втрьох разом. Це – образа для 47 мільйонів людей. І тому весь світ про це почав говорити – що так злочинці поступають. Якщо ми хочемо в Україні чесних змін, то нам перш за все потрібно зробити чесні вибори. Хто забезпечує чесні вибори? Перш за все – влада. Все було у ваших руках, щоб забезпечити чесні вибори. Ви ж вдалися до маніпуляцій.

…Вікторе Федоровичу, для мене є образою, коли у людей крадуть голоси. Ви – набожна людина, правда? Так от – красти не можна. Красти не можна заводи, красти не можна голос. Ви допустили грубе порушення, фальсифікацію виборів.

…Це у вас така ілюзія, якщо сидиш на мішку з грошима, то там треба красти. Я не судимий, я є чесний банкір, я є чесна людина.

…Віктор Федорович, Ви повинні зрозуміти, Ви і Ваша команда вкрали три мільйони голосів. Це суть проблеми, яка вивела людей на вулиці, але люди на вулицях з’явилися не тільки від протесту по 21 числу, що їх обдурила влада. Вони були у гніві, що вони живуть у кримінальній владі, що тут немає свободи слова, що тут не працює незалежний суд, що тут тіньова економіка.

…Мене ще раз дивує ваша опозиційність, мене дивують ті слова, що Ви – послідовник Чорновола, тільки я не пам’ятаю якого – Тараса Чорновола чи В’ячеслава Максимовича Чорновола. Ви так швидко змінюєтеся, що я не встигаю за вами слідкувати.

…Ви як глухар на току, який співає свою пісню, прикриваючись виборцями, тоді як я говорю про владу. Владу, яка відбирає можливості в мого народу через те, що вона кримінальна – в буквальному сенсі. Владу, яка створила тіньову економіку, де на три-чотири родини йде те багатство, за яке Ви зараз самі собі аплодуєте. Вікторе Федоровичу, хіба Вам невідомо, що в окремі періоди Вашого урядування ВВП зростав до 12%, а в бюджет потрапляло всього 2%? Ви не знаєте, куди ділась різниця? Під час Вашого панування українська олігархія стала у два-три рази багатішою, ніж була два-три роки тому. Коли ми говоримо про показники економічного зростання, слід розуміти, що вони стосуються не людини, а трьох-чотирьох родин.

…Подивіться, що ви лишаєте наступному уряду? Ви залишаєте 10млрд некомпенсованого ПДВ. Не Медведчуку, не Суркісу – там усе «окей», їм і своєму клану ви все компенсували. Ви не компенсували ПДВ малому і середньому бізнесу, який піднімає Україну і тримає її на плечах. Ви залишили без відповіді 5 млрд. по пенсіонерах; 7,5 млрд. ви стягнули податків за попередній період. І зараз ми дбаємо про Україну? Вікторе Федоровичу, про Україну так не дбають. Це маніпуляція.

…Віктор Федорович, мені здається, претендуєте на роль попа Гапона. Ви чините зараз розкол своєю позицією і ви прекрасно розумієте, що ні в Донеччині, ні в Луганщині, де працюють прекрасні люди, громадяни України, жоден з них не міркує, чи одна в нас мова, конфесія, вибір, історія.

…Я готовий повторити сьогодні, що головною проблемою для розвитку України є злочинний режим, вибачте Куми-Медведчука-Януковича. Достатньо доказів до цієї тези. Але, я хочу Вас зараз запитати одне – чи Ви готові зараз, як послідовний політик, подивитись в очі народу і попросити вибачення за те, що ви їх називали «козлами», а потім здається, «оранжевими крисами».

…Коли ви говорите про свою відданість свободі слова, я беру фотографію із вашого краю. В той час, коли ви говорите про свободу слова, в Донецькій, Луганській області відключений не лише «5 канал» і «Ера», а вже сьогодні відключений канал «1+1». Скоро всі по всій Україні будуть дивитися ТРК «Україна». Бо то ваш канал, бо ви хочете, щоб вашою мораллю жило 48 мільйонів.Нарешті, наводимо фрагмент виступу Віктора Ющенка у парламенті 30 листопада 2004 р.: …На сході, тільки отрималася поразка, почали галас відносно автономії. Я хочу сказати, друзі, якщо у цій країні є гарант, якщо тут працюють закони – це злочинні дії. За ці дії люди повинні піти у відставку. Показово піти відставку і нести перед законом відповідальність за скоєний злочин. (До Миколи Азарова): Я хочу стверджувати, Миколо Яновичу, ви підвели державний бюджет до бюджетної кризи, яка охопить економіку, банківську систему і інші сфери економіки. Але зараз я повинен аргументовано це довести. На сьогодні дефіцит бюджету, який мою країну привів мою країну до дефолту у 2000 році. 8 мільярдів маємо дефіцит сьогодні бюджету. 7,5 мільярдів – невиплачених компенсацій по ПДВ. Додавайте суму до суми, будь-ласка. 3 мільярди реструктуризовано ПДВ. 5 мільярди наперед заплачених податків. Миколо Яновичу, складіть ці п’ять сум і ви вийдете, що 23 мільярди ви витратили коштів, які не належать уряду, які належать майбутньому поколінню. Ви формуєте бюджетну кризу і тільки питання часу, коли вона виникне.

Важко навіть уявити, що мало відбутися у стосунках двох Вікторів, щоб це протистояння світоглядів вмить перетворилося на майже любов. Що ж, якщо від кохання до ненависті – один крок, то і в зворотному напрямку шлях не більший.