newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ой, Мороз, Мороз: Верховну Раду розпущено (+відео)

Ой, Мороз, Мороз: Верховну Раду розпущено (+відео)

Мороз оббіг великий стіл і привітався з усіма за руку. Відеосюжет 6,07 МБ

Видео дня

(відео телекомпанії НТН)

11.40 Мороз розпустив Раду

Парламент абсолютною більшістю голосів висловився за оголошення перерви в парламенті до наступного вівторка, 11 липня.

11:35 Мороз пропонує перерву до вівторка

Спікер Верховної Ради Олександр Мороз запропонував перенести засідання до вівторка. Свою позицію він пояснив тим, що після обрання спікера у парламенті склалася нова ситуація, яка вимагає «політичного рішення керівних органів політсил, представлених у парламенті».

11:17 Мороз решил уменьшить число комитетов

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект, в котором предлагается сохранить количество комитетов таким же, как и в предыдущем созыве, т.е. 24 + 1 специальная комиссия.

Напомним, вчера Александр Мороз заявил о намерении переиграть договоренности касательно увеличения численности комитетов до тридцати.

Если будет сохранен старый механизм распределения комитетов, оппозиции достанется 12 комитетов, власти — 14. Согласно Регламенту, в состав комитетов может входить не менее 10 и не более 30 народных депутатов. Обязательно представительство в каждом комитете депутатов от каждой фракции.

10:57 БЮТ вважає коаліцію неіснуючою і чекає рішення Ющенка

БЮТ вважає, що парламентська коаліція не відбулася. Про це заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко з трибуни Верховної Ради. Таку свою заяву Тимошенко пояснює тим, що коаліція НУ, БЮТ і СПУ не виконала жодної своєї функції.

«Після вчорашніх вечірніх подій не тільки парламент знаходиться у невизначеному стані. В глибокому шоці знаходиться все суспільство», — наголосила Тимошенко. «Завдяки вчорашньому голосуванню повернувся кучмізм у найгіршому його вигляді», — додала вона.

Тимошенко також пропонує дочекатися рішення Президента щодо парламенту, оскільки 30 днів, відведених для створення коаліції, вже збігли, і Глава держави має повне право розпустити Верховну Раду.

10.53 Мороз оголосив перерву на 25 хвилин

Новий спікер оголосив перерву на 25 хвилин з тим, щоб за 5 хвилин зібралися керівники фракцій для обговорення подальшої роботи парламенту.

10.50 Безсмертний констатував розвал коаліції

Роман Безсмертний, лідер фракції НУ з трибуни ВР наголосив, що вчора було чітко сказано, що де-факто коаліція припинила діяльність.

Він запропонував оголосити перерву для створення коаліції, яка візьме на себе відповідальність. Для цього потрібно скликати погоджувальну раду, прийняти необхідні рішення. До оформлення ж коаліції ніяких юридичних дій приймати не можна, оскільки не виключено звернення до суду через нелегітимність рішень ВР.

10:25 Мороз хочет Карпачову своим замом

На вице-спикерство от Партии регионов, кроме Раисы Богатыревой, претендует Нина Карпачева. Ее кандидатуру предложил Николай Азаров.

Как сообщил информированный источник в среде ПР, «Карпачева — пожелание Мороза».

Источник отметил, что «процесс создания коалиции — путь компромиссов». При этом он акцентировал, что «признанный лидер во фракции — Раиса Богатырева, и за нее будет отдана большая часть голосов».

10.05 Мороз вперше відкрив засідання

Розпочалося ранкове засідання Верховної Ради – вперше після багаторічної перерви – під головуванням Олександра Мороза.

В залі зареєструвалося 366 нардепів. Ранкове засідання відкрито. Мороз поінформував про завершення погоджувальної ради. «Думки розійшлися», - зізнався лідер СПУ. Одна з пропозицій – відкласти засідання до вівторка, інша пропозиція – розглядати питання про заступників голови ВР і перелік комітетів та предметів їхнього відання. За словами Мороза, обидва питання не стосуються створення коаліції. Обрання заступників голови розписано в Регламенті і не суперечить законодавчим нормам.

Першим Мороз поставив на голосування питання про перенесення засідання на вівторок. Якщо рішення не пройде – парламент перейде до розгляду питань порядку денного.

Пропозиція Зварича про оголошення перерви до вівторка набрала 71 голос. Голосували так:

ПР 0

БЮТ 37

НУ 34

СПУ 0

КПУ 0

«Наша Україна» та БЮТ попросили оголосити півгодинну перерву.