Баба Параска кинула б яйцем у Мороза

2,4 т.
Баба Параска кинула б яйцем у Мороза

Якби зараз опинились на місці президента Ющенка, які б Ваші дії були у теперішній ситуації?

Розпустила б Верховну Раду, і так, як народ йшов за мною, так і я б йшла за народом, і посадила б тих януковців за грати, щоб не мішали жити спокійно.

Як ви будете розцінювати дії Презедента, якщо він внесе кандидатуру Януковича на посаду Прем`єр-мінастра.

Це буде завал Україні і всьому народові. Моя думка, від Бога дана, що він януковця не видвене на прем’єр-міністра. Хто не буде, но не Янукович.

Чи буде піп, чи буде дяк,

Но Янукович - ніяк!

Стоит ли Нашей Украине присоединяться к антикризисной коалиции?

Нє, до них приєднуватись не треба зовсім, бо вони кидають нас в прірву. Народ простий з нами є і буде, а нам в коаліції януковці теж не треба. Це буде зрада народу і Майдану. Но я не думаю, що вони приєднаються. Котрі мали приєднатися, вони вже пішли.

Скажите, Что вы думаете о вступлении Украины в НАТО? И второй вопрос: Хотели бы Вы сейчас вернуться в жизнь, какая была в Советском Союзе?

Як ми будем в НАТО, то ми будем ще щасливі в Україні, бо в НАТО люди живуть і багаті, і заможні.

Ні, не хочу такої жизні, бо я її пройшла. Були лише воші, блохи, гніди. Заробляли лише трудодні, а на ті трудодні ніхто нічого не платив. Голод, холод, і не було на що взутись і в що вдітись. Не дай Бог, щоб то вернулось назад. Сохрани і заступи.

Будете ли Вы баллотироваться в парламент в случае перевыборов?

Ні, балотуватися не буду. Я – депутат всьої України. Хіба самі мене видвинуть. В мене нема грошей платить за депутатство.

Чи можете пояснити, бодай для себе, поведінку Мороза

Запросто. Його поведінка – фальшива. Поведінка Іуди, зрадника України, не пояснюється. Йому не варто поміж люди ходити за таку несправедливість, що він зробив для українського народу. В нього тоже треба кидати яйцями, як кидали в януковця.

Пані Параско! Як Ви ставитися до того, що Червоненко вже розписується в любові до Януковича?

А як я можу до нього ставитися? Він - подлєц!

Як Ви ставитесь до того, щоб Вашу кандидатуру висунути на посаду Прем'єр-Міністра України?

Це шо, глупі люди, чи шо? Ви мене, таку стареньку, не смішіть. Мені вже 70 років. Най ті будуть, за яких я відстоюю. Треба було мати мені молоді роки, щоб бути міністром.

Бабушка, а кто оплачивает ваши поезки в Киев?

Получаю свою пенсію, беру ту копійку, і їду до Києва, ні в кого грошей не беру. А як грошей немає, то електричками добираюсь.

Вам щось Ющенко або Тимошенко обіцяли?

Ніхто мені нічого не обіцяв і ніхто мені нічого не дав, і я нічого не прошу, бо я проста людина і гонорова, і совість маю. Це знає народ і знають всі депутати. Була я під Верховною Радою, стрінула Кушнарьова, і я йому сказала: віддай наші вклади. Бо якщо маєш чим платити наркоманам, що тебе підтримують, то віддай мої і людські вклади. А він сказав: я не маю, піду в ВР та й скажу, хай скинуться і тобі принесуть. А переворот зробили, що я просила в нього грошей. Журналісти написала, що я в Ахметова просила. Безсовісні. Ганьба їм і позор. Я в нього грошей не просила. Я за гроші не продаюсь і Україну не продам.

Юлія Тимошенко віддала Вам цегляний завод, який Ви в неї просили?

Дорогенькі мої, тако вам скажу. Нехай ніхто не бреше з тих януковців. Я в неї цегельного заводу не просила. В нашому селі ще зберігається колгосп. В нашому селі ще є більше як 150 молодих телят. В нашому селі є 250 молочних корів. В нашому селі є цегельний завод. Но на нього не було ліцензії. І я приходила, просила, щоб допомогли зробити ліцензію на завод, щоби люди мали де працювати. Ходила до Юлі, до Романа Безсмертного, і до Віктора Андрійовича ходила. І слава Богу, я ліцензію випросила. Наш голова колгоспу оплатив гроші за ліцензію, і ми маємо ліцензію, і мої дочки на ньому роблять, і з усіх шести сіл люди приходять працюють на цьому заводі, заробляють гроші. Бо в нас Шевчук Ярослав Іванович – дуже хороший директор колгоспу. Втримує село і людей. В нас є в нас посіяні бурячки для сахару, є кормовий буряк, є в нас посаджена картошка, посіяний ячмінь, посіяна пшеничка, овес, кукурудза – все для утримання цього скоту і народу. Всьо в нас є. по 60 соток городу. Наприклад, в мене є коровка, телятко, 18 курок, 18 качок, най 10 кроликів і два котики.

Я дуже обижаюсь на журналістів, які до мене приїжджали і про мене брешуть.

За кого вы голосовали за БЮТ, или за НУ на парламентских выборах? Ведь вам они оба как родные, а выбор-то надо делать один?

В мене є 8 чоловік в сім’ї. Дівчата підтримували як Юлю, так і Віктора Андрійовича, а зяті і я – «Нашу Україну». Наше село – половина за БЮТ, половина – за НУ.

Вельмишановна Параска Василівна! Якщо Ваша ласка, розкажіть коротко про свій життєвий шлях, свою родину, можливо про якісь свої смаки і вподобання.

Баба Параска: Моя мама проживала… Їх було три дочки. І одна померла. Тато мій помер в саму війну від раку мозку. В мене нікого не було. Просто українська нація в мене була. Як писали до колгоспу, то одно, що моя мама пішла серпом зібрала собі 5 колосків, то їй дали п’ять років тюрми. Судили її відкритим судом, але вона просиділа 5 тижнів, бо вона була інвалід, і її випустили.

Я ходила до школи боса. В моїй хаті прожило 13 сімей, і я жила між чужими людьми. Вийшла заміж, чоловік – пияк. Помер. Лишилося троє дочок. Я як відробила 30 років в селі дояркою, вирішила поїхати в Казахстан на заробітки. Декретний я не получала, в декреті я не була. Я під жолобом клала свої діти, як я доїла коров. В Казахстані проробила я 12 років, і поклала гроші на книжку. А сталося таке, що Кучма, Кравчук зрадив людей, наші гроші – за границю переслав, і ми осталися считайте на нулю разом з народом. Життя моє було дуже тяжке. Я не бажаю нікому такої судьби і такого життя, як було в мене. Через те я і на Майдані появилася.

Шановна бабцю,чи любите ви пити горілку?

Баба Параска: Дорогенький мій український народе, я не те, що горілки, я й водички не хочу багато пити. Горілки не п’ю і п’яниць не люблю. Ні п’яниць, ні курящих.

А компанію люблю, посидіти з друзями люблю, і вгостити люблю, а сама дарма не п'ю. В нас з мамою перетрималися 13 сімей, і хата була як в Шевченка, а жили разні сім'ї. І скілько до мене приїжджало за ці два роки журналістів, най скажуть, чи я їх не вгостила, не наркомила, чи не зогріла під своїм серцем? І такі самі мої діти.

Бабцю, а де ви такий халатик придбали? Скажіть адресок?

Це не халатик, це – моє плаття. Це як я робила в Казахстані, то купила собі матеріал і пошила собі плаття.

Бабушка, любите ли Вы загорать топлесс?

Я загоряю, як працюю на городі – полю картошку, буряки, цибулю, часник, тоді я загоряю. І то не гола. Я такою дурістю не займаюсь, а працюю, як чорний віл.

Дайте пораду молоді, як бути такими ініціативними, життєрадісними, енергійними?

Баба Параска: Дорогі мої діточки, онуки і правнуки! Як будете ходити в церкву, не будете пити і курити, як будете займатися спортом і будете вірити, що є Бог на світі, тоді будете мати славу, добробут і здоров’я, і злагоду. І не будуть вас обзивати, що ви є наркомани, проститутки і босяки.

Пані Параско! Складіть експромтом коломийки про сьогоднішню ситуацію політичну або про Мороза про Ющенка!

Я написала вірш місяць після того, як Юля посварилася з Віктором Андрійовичем.

Добрий день, Кучма, Янукович, Кравчучок!

Віддай зароблені гроші українським народом

Для їхніх діточок!

Бо вже досить партії збирати і на Віктора Андрійовича Ющенко, на його дітей і на «Нашу Україну» наклепи писати,

Бо вас, журналістів, як у полі бою,

Я би вас просила Віктора Андрійовича Ющенка, і його дітей, і його сім’ю, і «Нашу Україну» лишити у спокою.

Бо народи-українці хочуть жити, працювати і щось мати,

То вони, гади, почали Віктора Андрійовича, хотіли до смерті стровити,

А Павла Лазаренка хотіли убити.

Павло Лазаренко – він для всього народа, для своїх дітей, для всьої України він був мама, він був тато,

Но таких злодіїв у Верховній Раді, як Павло Лазаренко, є ще дуже багато.

Вже пора Павла Лазаренка звідти додому забрати, половину депутатів з Верховної Ради на його місце до тюрми відіслати.

Дорогі українці! Я звертаюсь до вас від щирого серця і від щирої душі.

Ми терпіли брехуна 140 років і додати ще 14 цих років.

Окружили Україну, розтерзали із кожного боку,

А вибрали Президента Віктора Андрійовича Ющенка, який Богом даний,

То не хочем потерпіти ні одного року.

Але Бог – не теля, повернув він їм життя.

Бог – це є велика сила, вона допомогла й допоможе,

І це так зробило,

Бо хто під ким яму копає, той сам в неї впадає.

Бажаю всій Україні щастя, здоровля у праці і мудрих папараці,

І най хранить нашу Україну і всю нашу підтримку у Верховній Раді,

Най їх і «Нашу Україну» хранить Божа ласка,

Цього бажає українському народові мати Королюк Параска,

Щоб наша Україна працювала, процвітала,

І щоб наш український народ гроші считали мискою,

Правнуків колихали колискою

І ще раз – най хранить нашу Україну і народ Божа ласка,

Цього побажала всьому народові мати Королюк Параска

Здравствуйте! Извините, но вопрос буду задавать по русски. Скажите пожалуйста, как вы относитесь к нашему северному соседу России и конкретно к ВВП? Как нам дальше строить наши взаимотношения?

А як я буду ставитися? До народа - так, як і до українського народа. Чи він росіянин, чи німець, чи поляк – не має значення. Я їх всіх люблю і поважаю. Ми від Ісуса Христа п’єм вино одне, а що накидали суржі – то Бог їм суддя. А до тих лідерів – то я їх і бачити не хочу.

Як ваші рідні, підтримують Вас ?

Дуже раді, що вони мають таку маму. Вони довольні, дзвонять, що вони гордяться за мене, що в них є така мама, що бореться за Україну і за народ. І народ в селі мною гордиться.

Планируете ли Вы встретиться с президентом,и что посоветуете ему в сложившейся ситуации?

Я планую кожний день, кожної хвилини, як мати хоче бачить свою дитину, но просто він, бідний, замучений, його палками штикають з кожного боку. Я його загрузку, майже половину, взяла на свої груди.

Чи покращилося життя у вашому селі з часів "помарнчової революції"?

Я вам хочу сказати, що не лише в нашому селі, а й в наших селах. Ми йшли в 2 часа корови доїти, а приходили в 22, в 23, а нині ми довольні, ми набагато краще живем. І люди не обіжаються. Обіжаються ті, хто пхають палки в колеса.

Пані Параско, Ви стали одним із символів Помаранчевої революції, а особисто я до Вас ставлюся як до уособлення совісті українського народу. Скажіть, будь ласка, коли здобуде Україна свою добру долю і яким чином (на вашу думку)?

Україна здобуде добру долю, як ми будем в одному руслі і не буде зрадників в України. Я думаю, за таких 14 років, як ми терпіли бандюка, ми тоже проживемо 14, то ми за ті два, що прожили без бандюків, ми здобули більшу зарплату, на дітей виплати по 8 тисяч, і службу в армії зменшили - де таке було? Субсидії дають… Де таке було раніше? Нічого не було тоді. Моя мама, інвалід другої групи, 7 рублів получала. І хочу вам сказати, щоби перерахували пенсії, щоб хто робив, хай добавляють, а тим, хто сидів, хто не хотів на морозі та на сонці бути, най дають стабільну – то ж не буде з голоду здихати. І закликаю: най знімуть з Верховної Ради по 18 тисяч, най добавлять трохи простим людям.

Не тяготить Вас звання героїні Помаранчевої революції?

Кабміну я в кожній точці, як Зоя Космодем’янська, давала дані, де що робиться. І я навіть своїх дітей не бачила. Вони на мене обіжалися. Я перва йду, я йду у вогонь, я виборюю нашу Україну за вас, за ваших внуків і правнуків.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Всі відповіді баби Параски читайте тут